کد خبر: 33391 | زمان مخابره: ۱۲:۱۵:۱۱ - سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 80 بازدید | |

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی: بسته حمایت از صادرات باید به استان تفویض داده شود

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: باید از اقتصاد مقاومتی سطح ملی بخواهیم که بسته حمایت از صادرات حتما تفویض شود.

به گزارش ایسنا، علی رسولیان، در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: در سال ۹۴ یا ۹۵ ارزیابی‌ در بین استان‌ها انجام شد که آن زمان علیرغم تلاش‌های خوب استان و وضعیت خوب پروژه‌ها به دلیل گزارش‌هایی که دستگاه‌ها ارائه کرده بودند و خود ما به عنوان استانداری، جایگاه ما در ارزیابی متناسب با واقعیت‌ها درج نشده بود.

وی افزود: دستگاه‌ها باید به این نکته توجه کنند که گزارش‌ها برای ارائه به تهران، هم در ارزیابی استان و دستگاه مربوطه مدنظر قرار خواهد گرفت و هم نوع نگاه ملی به استان را متفاوت خواهد کرد.

رسولیان با بیان اینکه دو خواسته ملی وجود دارد، عنوان کرد: خواسته اول بسته حمایت از صادرات بود که امسال نقش استان در توسعه صادرات نقش بی‌بدیلی بوده و ۴۰ درصد توسعه صادرات استان رقم فوق‌العاده بالایی است. این بسته بسیار مناسب بوده و در آن یارانه‌های خوبی دیده شده است. ابلاغیه ستاد اقتصاد مقاومتی و ماده ۱۱ بر این امر تاکید کرده که باید به استان‌ها تفویض شود.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: باید از اقتصاد مقاومتی سطح ملی بخواهیم که این بسته حتما تفویض شود، اگر ما این تفویض اختیار به استان‌ها را نداشته باشیم، نمی‌توانیم برابر ظرفیت‌ها و خواست‌های بخش خصوصی از این بسته استفاده کنیم. باید در خواست تفویض اختیار بیشتری را داشته باشیم.

وی بیان کرد: دومین موضوع این است که در بحث اشتغال برای اشتغال روستایی بسته خوبی ارائه شده و استان نیز عملکرد خوبی داشته اما ما در حوزه شهری مشکلات، متقاضی اشتغال و حفظ مشاغل را داریم که نمی‌توانیم تسهیلات مناسبی را ارائه دهیم.

رسولیان اضافه کرد: در سطح ملی چند لایه مصوب شده اما هنوز عملیاتی نشده است. باید چارچوبی مشخص شود و پیگیری جدی داشته باشیم که همچون بسته حمایت اشتغال روستایی زودتر عملیاتی شود و به استان کمک کند.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: آقای سنجری و همکاران ایشان تعدیل‌ها در بخش‌های مختلف تولیدی، خدماتی و بخش‌هایی که اشتغال ایجاد کرده بودند و همچنین آن‎هایی که حقوق معوق داشتند را پیگیری و رصد کردند.

وی افزود: ما دو بخش کردیم، هم از دستگاه‌های اجرایی خواستیم که بنگاه به بنگاه و واحد به واحد بررسی کنند و هم از فرمانداران خواستیم، گزارش فرمانداران بسیار خوب بود. دستگاه‌های اجرایی نیز باید به این موضوع توجه کرده و لیست تک تک بنگاه‌ها را بررسی کنند که بتوانیم جمع‌بندی خوبی داشته باشیم و مشکلات آن را برطرف کنیم.ارسال نظر


آخرین خبرها