کد خبر: 33501 | زمان مخابره: ۱۶:۳۵:۱۲ - شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 82 بازدید | |

ورود ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه خارجی به استان از ابتدای دولت تدبیر و امید

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی از ورود ۲۲۶ میلیون دلار سرمایه خارجی به استان از ابتدای دولت تدبیر و امید خبرداد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ شکوه میرشاهی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این مدت مجوز بالغ بر ۹۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران صادر شده که از این میزان ۲۴ درصد به استان وارد شده است.
وی عنوان کرد: طی سال‌های ۹۲ تا ۹۴ فقط ۶۶ میلیون دلار سرمایه خارجی مصوب گردیده با این حال ۱٫۵ برابر مبلغ مصوب به استان وارد شده است.
مدیرکل دفتر جذب سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر با توجه به سیاست‌های دولت در زمینه توسعه انرژی‌های تجدید پذیر با توجه به ظرفیت‌های بالقوه استان در این زمینه درخواست سرمایه‌گذاری به طورچشمگیری افزایش یافت که فقط در سال‌های ۹۵ و ۹۶ مجوز سرمایه‌گذاری به ارزش ۶۵۳ میلیون دلار در حوزه انرژی صادر شده که به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها، تنها ۱۰ درصد از این مبلغ در استان جذب شده است.
میرشاهی ادامه داد: برای رفع مشکلات حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر مکاتبات متعدد و جلسات زیادی در وزارت نیرو برگزار شده و امید است با همراهی اثربخش و اراده کافی برای حل مشکلات در سطح کشور از این ظرفیت مهم استان به خوبی بهره‌برداری کرد.
وی گفت: شرط اساسی موفقیت در جذب سرمایه‌ خارجی تضمین امنیت سرمایه‌گذاری با رویکردها و قوانین سهل و شفاف و هماهنگی کافی در بین ارکان مختلف و دستگاه‌های اجرایی است.
 مدیر کل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: با تشکیل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری از سال ۱۳۹۵ در ساختار وزارت کشور با هدف تمرکز بیشتر بر این حوزه مهم و ایجاد هم‌افزایی و همراهی بین دستگاه‌های مختلف اجرایی اهمیت این حوزه برای مسئولان امر تا حدودی روشن‌تر از گذشته شده است.
 میرشاهی بیان کرد: با این‌حال این میزان هنوز کافی نبوده و با اصلاحاتی که در ساختار و وظایف این دفتر ایجاد خواهد شد امید است توفیق بیشتری در ایجاد یکپارچگی و هماهنگی میان نهادهای تأثیرگذار بر سرمایه‌گذاری حاصل شود.ارسال نظر


آخرین خبرها