کد خبر: 33536 | زمان مخابره: ۱۶:۰۷:۳۰ - شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 75 بازدید | |

صادرات خدمات فنی و مهندسی شاه‌راه مهم برای عبور از شرایط فعلی کشور است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: صادرات خدمات فنی و مهندسی شاه‌راه مهمی برای عبور از شرایط فعلی کشور است.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی در همایش پتانسیل‌های صاردات کالا و خدمات فنی و مهندسی به کشورهای شرق آفریقا، اظهار کرد: باید وفاقی بین بخش‌های مختلف ایجاد کنیم تا بتوانیم تعاملات خوبی را برای صادرات به وجود آوریم. 
وی ادامه داد: آنچه که در سازمان توسعه و تجارت به عنوان صادرات خدمات فنی و مهندسی بوده شامل صدور تمام اقلام کالای فنی، مهندسی و خدمات است که شامل درمان‌گری، مشاوره‌های معدنی، بهره‌برداری اکتشافی و‌ هتل‌داری و غیره می‌شود. 
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: طیف گسترده‌ای از آنچه که ما به عنوان تولید و خدمات در کشور داریم، به خارج از کشور ارائه می‌شود که در زمره خدمات فنی و مهندسی قرار دارد. 
علیرضایی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز با تمام صدماتی که برای ما به وجود آورده، در صدور کالاهای فناورانه و تولید داخل و خدمات فنی و مهندسی مزیتی را خلق کرده است، بیان کرد: برخی از کالاها در یک بازه زمانی از نظر قیمت تمام شده امکان رقابت نداشتند، اما در حال حاضر فرصت خوبی را ایجاد کردند.
وی با طرح این پرسش که چرا باید با آفریقا در تعامل باشیم، تصریح کرد: ما ۲ سال است که با جدیت در عمان فعالیت می‌کنیم و هیات‌های مختلفی را در قالب برگزاری نمایشگاه اعزام کرد‌ه‌ایم، همچنین فعالیت‌های خوبی را نیز در مناطق تجاری عمان انجام داده‌ایم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: طی برنامه توسعه صادراتی ما که در سال ۹۵ با کمک اتاق بازرگانی تنظیم کردیم، ظرفیت صادرات به عمان را در این برنامه لحاظ کرده‌ایم.
علیرضایی تاکید کرد: همچنین چند سرفصل مهم کالایی را برای صادرات به کشورهایی مانند آفریقا و عمان قرار دادیم، در حال حاضر این کشورها در حال توسعه بودند که برای ما یک مزیت به شمار می‌آید.
وی با بیان اینکه توان فنی و مهندسی ما در ساخت ماشین‌آلات صنعتی یکی از مزیت‌های ما برای صادرات به کشور کنیا است، عنوان کرد: علاوه بر این موارد در حوزه گردشگری، سلامت و هتل‌داری نیز ما دارای ظرفیت خوبی هستیم که باید از این امر نهایت بهره را ببریم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: فرآیند صادرات خدمات فنی و مهندسی یکی از شاه‌راه‌های مهم برای عبور از شرایط فعلی است و در این راستا نیازمند حضور افراد متخصص هستیم.ارسال نظر


آخرین خبرها