کد خبر: 33538 | زمان مخابره: ۱۶:۲۹:۱۰ - شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 76 بازدید | |

۲۰ هزار میلیارد تومان به واحدهای صنعتی کشور اختصاص یافت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی بانک ها و صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور اختصاص یافت.

محسن صالحی نیا چهارشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان سبزوار افزود: این تسهیلات در قالب سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرحهای دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: واحدهای تولیدی در این سه محور بر مبنای ظرفیت ها با ثبت درخواست در سامانه بهین یاب و تایید در کارگروه تسهیل مراکز استانها به بانک ها معرفی می شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک ‌های صنعتی ایران گفت: همچنین حدود هزار میلیارد تومان یارانه با کارمزد اندک اختصاص یافته که بخشی از آن به یارانه سود تسهیلات، کلنیک های کسب و کار مراکز فناوری و طرح های پژوهش محور تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: از ۴۲ هزار واحد صنعتی شهرک های صنعتی کشور حدود ۱۵ درصد راکد و نیمه فعال و دیگر واحدها با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد فعالیت دارند. 
فرماندار ویژه سبزوار نیز با اشاره به رشد صنعت در این شهرستان گفت: تعهد اشتغال این شهرستان در سالجاری چهار هزار و ۴۵۶ فرصت شغلی در سالجاری بود که تاکنون ۱۰۳ درصد این تعهد محقق شده است.

احمد برادران افزود: تمام امکانات زیر ساختی در شهرک های صنعتی سبزوار فراهم شده و در بخش تسهیلات سرمایه در گردش و رونق واحدهای تولیدی شهرستان محدودیتی وجود ندارد.
وی ادامه داد: در هشت ماه امسال ۸۴ فقره جواز تاسیس صنعتی و پروانه بهره‌ برداری در این شهرستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه ۲ برابر افزایش داشته است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب به تکامل و بلوغ رسیده است.
حسین مقصودی افزود: دشمن با جنگ روانی و رسانه ای در پی ناامیدی مردم است که این توطئه با درایت مدیران کشور، کارجهادی و تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی خنثی می شود.

وی اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت های لازم ناحیه صنعتی شهرستان داورزن فعال شده و همچنین ایجاد نواحی صنعتی در ۲ بخش روداب و ششتمد سبزوار با شناسایی زمین، جانمایی و دریافت استعلام های لازم در مرحله آغاز عملیات احرایی قرار گرفته است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها