کد خبر: 33551 | زمان مخابره: ۱۷:۵۸:۲۸ - شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 28 بازدید | |

درجلسه هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان شد ؛ ثبت سفارش معضل تازه تولید در خراسان رضوی

جلسه هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بررسی مسائل روز صنعت بویژه چالش های اخیر تولید در بحث ثبت سفارش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این جلسه مهندس حسینی ریاست خانه در سخنانی با تحلیل تأثیر کاهش درآمدهای ارزی بر فعالان اقتصادی اظهار داشت؛ متأسفانه در بحث پیگیری مسائل بخش خصوصی شاهد عملکرد ضعیف برخی از تشکلها هستیم به همین دلیل همگرایی لازم صورت نمی گیرد. وی افزود: در بحث حمایت از تولید و کالای ایرانی شاهد اقدام جدی از سوی سیاسگذاران نیستیم و هرروز برای تولیدکنندگان مشکلات جدیدی ایجاد می شود.

در این جلسه دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت استان هم گزارش مشروحی از اقدامات تازه خانه از جمله ایجاد ۳ کمیسیون بانوان، گردشگری و جوانان ارائه نمود و ادامه داد: برای استفاده بهینه از سرمایه های اجتماعی جامعه این ۳ کمیسیون تشکیل و انشاءالله شاهد تحولات خوبی در این حوزه ها خواهیم بود.

وی در ادامه به عارضه جدید واحدهای تولیدی درخصوص ثبت سفارش اشاره و از ارائه پیشنهادات خانه به سازمان صنعت استان خبر داد.

در این جلسه دکتر شرکاء بر تقویت روحیه مطالبه گری در تشکلهای بخش خصوصی به منظور رفع مشکلات تولیدکنندگان تأکید کرد.

در ادامه این جلسه مهندس چمنیان با اشاره به مشکلات حاد صنایع الکترونیک در ثبت سفارش اظهار داشت: در حال حاضر کارخانه ها در بحث مواد اولیه با مشکل جدی مواجه هستند.

وی افزود: مباحث کارشناسی و تشخیص این حوزه بایستی به خانه و انجمنهای تخصصی همگن واگذار شود.

در ادامه این جلسه دکتر استادی، دکتر سحرخیز، دکتر خوشرو و مهندس نوفرستی در اظهاراتی پیشنهادات خود در موضوع ثبت سفارش واحدهای تولیدی ارائه نمودند و سپس مهندس دربان ثانی در سخنانی از عدم پاسخگویی و پیگیری مسئولان و متولیان دولتی حوزه تولید و نیز بی تفاوتی برخی از مدیران نسبت به مشکلات صنعت انتقاد کرد و ادامه داد: مشکلات و فشار دستگاهها باعث شده تا تولید کننده مظلومانه در جلسات اشک بریزند.ارسال نظر


آخرین خبرها