کد خبر: 33562 | زمان مخابره: ۱۱:۲۳:۵۴ - چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 77 بازدید | |

خراسان رضوی رتبه نخست مشارکت اقتصادی کشور را کسب کرد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه ‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، این استان در پاییز امسال رتبه نخست نرخ مشارکت اقتصادی کشور را به خود اختصاص داد.

شکوه میرشاهی افزود: مشارکت اقتصادی این استان در پاییز امسال به ۴۶٫۹ درصد رسید که نسبت به پاییز سال گذشته ۳٫۱ درصد و نسبت به تابستان امسال ۴٫۸ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی در ابتدای دولت تدبیر و امید با نرخ زیاد بیکاری مواجه بود اظهار داشت: طی سال ‌های اخیر با برنامه ‌ریزی ‌های انجام شده، این امر تا حد بسیار مهار شده و امسال با وجود مشکلات اقتصادی، نرخ بیکاری در استان نیز از میانگین کشوری آن کمتر است.

میرشاهی با بیان اینکه خراسان رضوی از نظر نرخ بیکاری رتبه ۲۳ را به خود اختصاص داده است گفت: بر اساس سرشماری نیروی کار کشور که توسط مرکز آمار ایران منتشر شده نرخ بیکاری در این استان ۹ درصد اعلام شده که نسبت به پاییز سال گذشته ۲ دهم درصد افزایش و نسبت به تابستان امسال ۱٫۹ درصد کاهش نشان می دهد.
وی افزود: در سال جاری هدفگذاری استان ایجاد ۱۱۰ هزار شغل جدید بود که تاکنون بیش از این میزان شغل ایجاد شده است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه ‌گذاری استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: میزان خالص اشتغال ایجاد شده در استان به ‌رغم برخی آمار مبنی بر افزایش بیکاران، مثبت بوده که گزارش مرکز آمار ایران نیز این موضوع را تایید می‌کند.ارسال نظر


آخرین خبرها