کد خبر: 33678 | زمان مخابره: ۱۵:۰۸:۵۵ - دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 90 بازدید | |

دکتر بهاروند در مراسم تقدیر از تلاشگران گمرک ؛ گمرک به اقتصاد کشور تعادل می بخشد

رییس کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق ایران گفت: همه ما به خوبی می‌دانیم که گمرک به اقتصاد کشور تعادل می‌بخشد و در فعالیت‌های اقتصادی نقش کلیدی را ایفا می‌کند.
مجتبی بهاروند در همایش گرامیداشت روز جهانی گمرک در هتل پارس مشهد ضمن تبریک روز جهانی گمرک، اظهار کرد: گمرک مشهد و گمرکات استان خراسان رضوی با کمترین مشکلات همراه بوده و همواره بیشترین همکاری را با فعالین اقتصادی داشته‌ایم.
وی ادامه داد: گمرک به اقتصاد کشور تعادل می‌بخشد و همکاران ما در این مجموعه به عنوان مرزبانان اقتصادی کشور به ایفای نقش می‌پردازند. اگر این مرزبانان نباشند، ما از منظر اقتصادی دچار مشکل خواهیم بود و ممکن است همواره با صادرات و واردات بی‌رویه همراه شویم.
در ادامه علی مستعلی، مدیرکل اسبق گمرکات خراسان رضوی با بیان اینکه از گذشته تاکنون گمرک در معرض ابلاغ بخشنامه‌های خلق‌الساعه بوده، تاکید کرد: دستگاه سیاست‌پذیر گمرک دستگاه سیاست‌گذار نیست، در این چند سال گذشته همکاران ما توانسته‌اند پیشرفت‌های زیادی را در عرصه گمرک به وجود آورند.
وی بیان کرد: دستگاه گمرک در ته خط قرار دارد و همه مواجهات و مشکلاتی که یک فعال اقتصادی، صادرکننده و ترانزیت‌چی و غیره دارد، نهایتا با بله یا خیر مامور و سیستم گمرک مواجه می‌شود و ممکن است همه این موارد را از چشم گمرک ببیند، باید در این نگاه تجدیدنظر صورت گیرد.
مدیرکل اسبق گمرکات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات گذشته ما در گمرک این بود که زمانی که فعالان اقتصادی عرصه را برای تولید، تجارت، صادرات و واردات و غیره فراهم دیدند و می‌خواستند از این موقعیت استفاده کنند، اکثرا تجربه چندانی در این کار نداشتند و همچنین شناخت کافی از بازار هدف خود به دست نیاورده بودند که این امر بر سایر مشکلات اضافه می‌‏شد.
مستعلی اضافه کرد: خراسان رضوی در گذشته اولین و در کیفیت بهترین اقدام را در آموزش مدیران گمرکات کشور ترکمنستان انجام داد که قرارداد آن را نیز استان ما امضا کرد.
مدیرکل اسبق گمرکات خراسان رضوی با بیان اینکه آموزش مدیران در گمرک باید دو طرفه باشد، تصریح کرد: در این امر باید تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه که توانایی و اجازه تسهیل‌گری دارند نیز ورود پیدا کنند.
 ارسال نظر


آخرین خبرها