کد خبر: 33682 | زمان مخابره: ۱۳:۴۲:۵۹ - چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 78 بازدید | |

درآمد اداره استاندارد خراسان رضوی افزایش یافت

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون درآمد این اداره کل نسبت به مدت مشابه پارسال با ۲۷ درصد افزایش به ۲۷ میلیارد ریال رسید. این میزان نسبت به کل سال نیز پنج درصد از درآمد پیش بینی شده بیشتر است.

علیرضا جمیع روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مراکز آزمایش مخازن گازسوز خودرو نیشابور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۰ درصد پروانه های استاندارد و ۱۰ درصد آزمایشگاههای استاندارد کل کشور متعلق به خراسان رضوی است.

وی ادامه داد: فعالان حوزه تولید مواد غذایی ۵۰ درصد شمار متقاضیان پروانه استاندارد را در خراسان رضوی تشکیل می دهند و صنایع برق و مکانیک در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: امسال ۱۹۸ پروانه جدید استفاده از نشان استاندارد در این استان صادر و ۲۶۰ پروانه باطل شد. 
وی افزود: با توجه به اینکه مدت اعتبار پروانه های استاندارد از یک سال به سه سال افزایش یافته، دارندگان نشان استاندارد تا سه ماه نخست سال آینده موظف به تمدید پروانه هایشان هستند.

جمیع همچنین گفت: ۳۱ مرکز تست هیدرواستاتیک در سطح خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد هشت مرکز در مشهد مسقرند. 
در همه شهرهای پرجمعیت خراسان رضوی این مراکز با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده و تا آخر امسال شش مرکز دیگر فعال می شوند. نیشابور در فاصله ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است. ارسال نظر


آخرین خبرها