کد خبر: 33738 | زمان مخابره: ۱۳:۳۲:۳۰ - چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 105 بازدید | |

۱۲۶ طرح سرمایه گذاری خارجی برای خراسان رضوی مصوب شده است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون هیات سرمایه گذاری خارجی ۱۲۶ طرح سرمایه گذاری به ارزش ۹۶۴ میلیون دلار را برای این استان مصوب کرده است.

سیدمهدی رمضانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس خراسان رضوی رتبه نخست کشور را به لحاظ تعداد طرحهای سرمایه گذاری مصوب دارد که علت آن جذابیتهای فراوان سرمایه گذاری در این استان برای سرمایه گذاران خارجی است. 

وی ادامه داد: از مجموع ۹۶۴ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری طرحهای مصوب بیش از ۲۲۸ میلیون دلار آن تاکنون وارد خراسان رضوی شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: نکته قابل توجه طرحهای سرمایه گذاری خارجی در استان این است که با توجه به کوچک و متوسط بودن طرحها اغلب آنها به بهره برداری رسیده و به تولید، ارائه خدمت واشتغالزایی مناسب انجامیده اند. 

وی افزود: ۷۵ درصد از مجموع ۱۲۶ طرح مصوب سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی شروع شده و بالغ بر ۶۰ درصد آنها به بهره برداری رسیده اند. 
رمضانی بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاریهای انجام شده تاکید و بیان کرد: در این چارچوب نشست هم اندیشی و حمایت از سرمایه گذاران خارجی پایان هفته جاری با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مسئولان وزارت کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. 

وی ادامه داد: در این نشست ضمن ارائه بسته فرصتهای سرمایه گذاری، ۹۱ فرصت جدید و ارائه مشوقهای سرمایه گذاری، مسائل و مشکلات سرمایه گذاران خارجی مورد بررسی قرار گرفته و از سرمایه گذاران خارجی برتر در خراسان رضوی نیز تجلیل می شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: همچنین نمایشگاه جامع سرمایه گذاری فرصتها، خدمات و صنایع وابسته مشهد در روزهای ۱۶ تا ۱۹ بهمن ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی مشهد برگزار می شود و سرمایه گذاران خارجی استان به نمایش دستاوردها و خدمات خود می پردازند. 

وی افزود: کتابی با عنوان ‘فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی’ نیز با معرفی ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان به دو زبان در قالب الکترونیکی و کاغذی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری تهیه و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری است.ارسال نظر


آخرین خبرها