کد خبر: 33747 | زمان مخابره: ۱۳:۴۴:۱۹ - چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 114 بازدید | |

همزمان با دهه مبارک فجر ؛سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم به بهره برداری رسید

سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم اولین تولیدکننده داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و انواع فرآورده‌های دارویی بیوتکنولوژی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم اولین تولیدکننده داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و انواع فرآورده‌های دارویی بیوتکنولوژی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد به بهره‌برداری رسید.

 آیین بهره‌برداری از سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم وابسته به هلدینگ سلامت و داروی آستان قدس رضوی که در حوزه تولید دارو‌های بیوتکنولوژی از جمله داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و سایر دارو‌های ضدسرطان فعالیت می‌کند، سه‌شنبه ۱۶ بهمن ماه در این شرکت برگزار شد.

شرکت سامان داروی هشتم اولین و تنها شرکت دانش‌بنیان آستان قدس رضوی است که در آبان ماه ۱۳۸۷ تأسیس شده است. واحد تحقیق و توسعه این شرکت از سال ۱۳۸۸ با رویکرد بهره‌مندی از توان علمی نخبگان دانشگاهی در زمینه تولید دارو‌های بیوتکنولوژی در اولین گام موفق به دستیابی به دانش فنی تولید فاکتور هشت انسانی نوترکیب شد که یکی از محصولات استراتژیک کشور و نیاز حیاتی بیماران هموفیلی است.

شرکت سامان داروی هشتم به عنوان بزرگترین مرکز شتاب‌دهنده شرق کشور در حال حاضر چند طرح پژوهشی و مطالعاتی بر روی آنتی‌بادی‌های مونوکلونال (MAb) که در ردیف دارو‌های انکولوژی (سرطانی) است، در دستور کار دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها