کد خبر: 33750 | زمان مخابره: ۱۳:۴۶:۴۸ - چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 96 بازدید | |

همزمان با دهه مبارک فجر : واحد تولیدی شماره ۲ شرکت نان قدس روی در استان البرز افتتاح شد

مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی گفت: همزمان با روز میلاد پیامبر اکرم(ص)، واحد شماره ۲ شرکت نان قدس رضوی در استان البرز افتتاح می شود.

محمد صادق مروارید مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی در گفت و گو با خبرنگار آستان نیوز، ضمن اعلام افتتاح واحد شماره ۲ این شرکت در استان البرز مصادف با میلاد پیامبر(ص) شرکت بیان کرد: این کارخانه در واقع مربوط به تولید محصولات تخمیری مانند دونات است.
وی ادامه داد: این کارخانه ظرفیت اسمی تولید روزانه حدود ۲۵۰ هزار عدد دونات در دو شیفت ۱۲ ساعته در فاز اول را دارد.
مروارید با اشاره به رویکرد شرکت نان قدس رضوی از احداث و راه اندازی واحد تولید محصولات تخمیری در استان البرز گفت: با توجه به این که دونات زمان ماندگاری کوتاهی دارد و از طرفی شهرهای خارج از استان خراسان خواستار این محصول هستند، لذا تصمیم بر این شد که این محصول در استان البرز که محدوده جمعیتی حدود ۲۰ میلیونی در اطراف آن مستقر هستند تولید شود.
وی ادامه داد: بدین ترتیب محصولات این کارخانه به استان های تهران، البرز ، قزوین، اصفهان و رشت عرضه خواهد شد.
مروارید با اشاره به بومی سازی خط تولید دونات رضوی در سال ۱۳۹۵ در کارخانه شرکت در مشهد گفت: برای نخستین بار در این کارخانه خط جدید تولید دونات رضوی با ظرفیت تولید سالانه حدود ۱۲۰ میلیون قطعه دونات، در ۲ سال گذشته طراحی و راه اندازی شد 
وی ادامه داد: بدین ترتیب با بومی سازی تکنولوژی یاد شده، در زمینه تأمین قطعات، عملیات نگهداری و تعمیرات، هیچ گونه مشکلی ایجاد نشده است.
مروارید با بیان این که تمامی تکنولوژی ها و ماشین آلات به کار رفته در کارخانه تولید دونات البرز نیز بومی است، افزود: واحد تولید محصولات تخمیری در استان البرز، زمینه ایجاد اشتغال برای حدود ۷۰ نفر به صورت مستقیم و حداقل ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم خواهد کرد.
وی شرکت نان قدس رضوی را تنها شرکتی در کشور دانست که به صورت اتومات سالانه حدود ۱۲۰ میلیون عدد دونات تولید می کند.
مروارید ادامه داد: می توان گفت که این شرکت بزرگترین تولید کننده دونات در خاورمیانه است و تنها شرکتی می باشد که از بهترین مواد اولیه برای تولید دونات استفاده می کند.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی اضافه کرد: این شرکت در نظر دارد در آینده نزدیک ۲ محصول جدید از خانواده دونات را نیز تولید و به بازار عرضه کند.ارسال نظر


آخرین خبرها