کد خبر: 33800 | زمان مخابره: ۱۴:۱۱:۵۶ - شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 73 بازدید | |

انتظار برای توسعه توسط دولت انتظار نابجاست

استاندار خراسان رضوی گفت: امروز مدیریت توسعه بی صاحب است و انتظار برای توسعه توسط دولت، انتظار نابجاست.

علیرضا رزم حسینی پنجشنبه شب در دومین جشنواره علمی رضوی و تقدیر از فرهیختگان برتر دانشگاههای استان افزود: شاید دولت در توسعه زیرساختها در راه آهن، جاده سازی و فرودگاه با هزینه بسیار موفقیتهایی داشته باشد اما توسعه فرهنگی و اقتصادی نباید دولتی شود.
وی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از ظرفیتهای مردم در فعالیتهای مربوط به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال، به ویژه در خراسان رضوی که استعدادهای بسیار در این زمینه دارد.

وی با اشاره به حمایت مجموعه های کلان اقتصادی از ۱۲ منطقه اقتصادی این استان گفت: مجموعه های معدنی خواف سالانه ۱۵ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد که ۱۰۰ میلیارد تومان آن در بانکها رسوب کرده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: بخشداری یک منطقه ۴۰ هزار نفری در خواف با ۲ نیرو اداره می شود ، آیا می توان از این مجموعه برای توسعه منطقه انتظار داشت؟
وی اظهار کرد: افزایش جمعیت شهری کشور و کاهش جمعیت روستایی به خاطر خشکسالی های اخیر نیست بلکه به دلیل عدم توسعه متوازن است.
وی همچنین با قدردانی از برگزاری جایزه علمی رضوی گفت: رشد علمی کشور فزاینده است اما دانشگاهیان کشور به رغم افتخار آفرینی در ایران و جهان به صورت فرد محور شناخته شده اند.

رزم حسینی افزود: خدمات علمی دانشگاهیان در متن مردم کمتر دیده شده و کمتر شناخته شده است.
وی اظهار داشت: استادان برجسته دانشگاههای استان نمی توانند از حاشیه شهر عبور کنند یا از مزارع کم آب و کم بهره ور بگذرند و در رفع این مشکلات مشارکت نکنند.
وی گفت: هم اکنون ۴۸ درصد سپرده های استان در خارج از آن سرمایه گذاری می شود، استادان اقتصاد باید برای جذب این سرمایه ها در استان چاره اندیشی کنند و به همراه دیگر همکاران خود دانشگاه را به متن توسعه مردم بیاورند.

استاندار خراسان رضوی افزود: دانشگاهیان با مردم نشست و برخاست داشته باشند و از طرف دیگر دانشگاهها باید با شرکتهای نامدار و توسعه گرا که در مقوله توسعه استان وارد شده اند بیشتر همکاری کنند.
در این مراسم از فن آوران، پژوهشگران و شرکتهای موفق در پژوهش قدردانی شد.ارسال نظر


آخرین خبرها