کد خبر: 33924 | زمان مخابره: ۱۳:۰۱:۲۰ - شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 90 بازدید | |

وضعیت قرمز و زرد آب در ۳۰ شهر خراسان رضوی

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی نسبت به تامین آب شرب ۷۳ شهرتحت پوشش در درازمدت اظهار نگرانی کرد و گفت: شهرهای گلبهار، قوچان، رضویه، نیشابور و شاندیز به لحاظ برخورداری از منابع آب شرب در شرایط قرمز و ۲۵شهرهم در موقعیت زرد قرار دارند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم علوی با بیان این مطلب اظهار کرد: در این جلسات راهکارهای تامین کوتاه مدت مورد بررسی قرار می گیرد ولی مسیر تامین آب شهرهای بزرگ در قالب طرح جامع برای افق ۱۴۱۰ باید مشخص و برای رفع مشکل آب آینده ۷۳ شهر تحت پوشش هم برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد اجرای پروژه‌های بخش آب صرف رفع کسری آبدهی چاه‌های موجود می شود، تاکید کرد: چالش کمبود آب در استان هر روز عمیق تر می‌شود.

مدیرعامل آبفای خراسان رضوی عبور موفقت آمیز از شرایط تنش آبی در چند سال گذشته را نتیجه همکاری آبفای شهری و آب منطقه‌ای استان اعلام کرد و خواستار روان‌کاری فرآیندهای تامین آب شد.

علوی وضعیت تامین آب بیشتر شهرها را در نقطه سر به سر دانست که در صورت بروز کوچکترین مشکل با کم آبی مواجه خواهند شد.

وی از مدیران آب منطقه‌ای خواست در کنار مسائل مرتبط با تامین آب شهر مشهد، دغدغه تامین آب شهرهای استان را هم داشته باشند و تمدید پروانه بهره‌برداری را با حساسیت و سرعت عمل بیشتری در دستور کار و پیگیری قرار دهند.

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی همچنین بر بازنگری و بروز رسانی نیاز آبی شهرهای استان در افق ۱۴۲۰ با تخصیص میزان کسری آب و تدوین برنامه منابع تامین آب مناطق شهری و تفکیک پروژه‌های آب‌رسانی به منظور افزایش سهم استان از پروژه‌های ملی آبرسانی تاکید کرد.ارسال نظر


آخرین خبرها