کد خبر: 34101 | زمان مخابره: ۱۴:۰۲:۵۷ - شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 61 بازدید | |

اهداف صادراتی خراسان رضوی محقق شد

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تحریمها مانع از تحقق اهداف صادراتی این استان نشد بطوری که رقم صادرات کالا از خراسان رضوی بیشتر از میزان هدفگذاری حاصل آمد.

محمدعلی امیرفخریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدفگذاری صادرات پارسال خراسان رضوی را دو میلیارد و ۱۴۱ میلیون دلار ذکر و بیان کرد: میزان صادرات کالا از این استان طی پارسال به دو میلیارد و ۲۵۴ میلیون دلار رسید که به لحاظ ارزش ۱۴ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ بیشتر است. 

وی هدفگذاری صادارت امسال خراسان رضوی را رقم دو میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار اعلام و بیان کرد: با توجه به شرایط ناشی از تحریم ظالمانه استکبار جهانی هدفگذاری خراسان رضوی امسال حفظ بازارهای صادراتی در جنوب شرقی آسیا، تلاش برای افزایش صادرات به کشورهای همسایه ایران و تقویت روابط تجاری با روسیه و کشورهای سی.آی.اس است. 

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ‘سال رونق تولید’ نامگذاری شده اهداف حوزه تجارت خارجی این سازمان بر مبنای بهبود شرایط حمل و نقل، افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه، ارتقا و تقویت فروش و توصیه به توسعه زیرساختها استوار شده است. 

وی همچنین شمار مقصدهای هدف صادرات خراسان رضوی را ۹۱ کشور اعلام و بیان کرد: صدور اقلام صنعتی مانند کفپوش در بین کالاهای صادراتی استان رشد قابل ملاحظه ای داشته است. 

فخریان گفت: پارسال همچنین مجوز برگزاری ۱۲ نمایشگاه اختصاصی کالا توسط مجریان خراسانی در هنگ کنگ، افغانستان، عراق و آلمان از سوی سازمان توسعه تجارت ایران صادر شد. 

اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ۱۶۰ عضو شاخص دارد اما تعداد واقعی صادرکنندگان استان بیش از این رقم است. عمده کالاهای صادراتی پارسال خراسان رضوی شامل زعفران، کفپوشهای منگوله باف و روغنهای سبک و فرآورده های نفتی به جز بنزین به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عراق و امارات متحده عربی صادر شده است.

خراسان رضوی پنج گمرک در لطف آباد، سرخس، باجگیران، دوغارون، مشهد و دو بازارچه مرزی در تایباد در مرز افغانستان و باجگیران در مرز ترکمنستان دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها