کد خبر: 34223 | زمان مخابره: ۱۲:۲۷:۱۶ - سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 13 بازدید | |

۷۹ درصد واحدهای شهرکهای صنعتی خراسان رضوی فعال است

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: ۷۹ درصد واحدهای کارگاهی شهرکها و نواحی صنعتی این استان فعال است و سه هزار و ۹۰۰ نفر در آنها اشتغال دارند.

مسعود مهدی زاده مقدم روز شنبه در جریان بازدید از ناحیه صنعتی مه ولات افزود: شرکت شهرک های صنعتی تاکنون نسبت به ساخت ۳۰۱ واحد کارگاهی در شهرکها و نواحی صنعتی استان اقدام کرده که از این تعداد ساخت ۲۸۹ کارگاه تکمیل شده است.

وی در تشریح تفاوت واحد صنعتی با واحد کارگاهی اظهار داشت: واحدهای کارگاهی کوچکتر از واحدهای صنعتی بوده و ۱۰۰ تا ۵۰۰ مترمربع وسعت دارند و این کارگاه ها توسط شرکت شهرک های صنعتی ساخته و به تولید کنندگان فروخته می شود در حالی که از واحدهای صنعتی حق انتفاع زمینی که در آن قرار دارند دریافت می شود.

وی گفت: ۲۷۷ واحد کارگاهی در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی فعال هستتند و با استقبالی که از این واحدها شده در صدد هستیم ساخت آنها را برای استفاده متقاضیان افزایش دهیم.

مهدی زاده مقدم، کاهش هزینه‌ های انبارداری و حمل‌ و نقل، افزایش راندمان بازاریابی، دسترسی به بازار، افزایش جذابیت و امنیت شغلی را از مزایای ایجاد واحدهای کارگاهی در شهرک ‌ها و نواحی صنعتی استان برشمرد.

وی افزود: هر جا که ظرفیت برای تولید وجود داشته باشد امکانات زیرساختی و سایر خدمات را در اختیار صنعتگران قرار می دهیم تا آنان بتوانند از مزایای استقرار در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی استفاده و فعالیت کنند.

خراسان رضوی ۴۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب، ۴۰ شهرک قابل واگذاری و ۲۶۰۰ واحد صنعتی بهره برداری شده با اشتغال ۷۵ هزار و ۱۲ نفر دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها