کد خبر: 34318 | زمان مخابره: ۱۵:۰۵:۴۳ - سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 59 بازدید | |

برگزاری چهار رویداد نمایشگاهی در عراق توسط ایران

رایزن بازرگانی سفارت ایران در عراق گفت: قرار است در راستای سیاست‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه همکاری‌های تجاری بین ایران و عراق و افزایش صادرات غیرنفتی، چهار رویداد نمایشگاهی در این کشور توسط ایران برگزار شود.

ناصر بهزاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: این چهار رویداد شامل نمایشگاه برندهای صادراتی ایران تحت عنوان جشنواره فروش رمضانی در بغداد، نمایشگاه اختصاصی فرش‌های نفیس دستباف ایران در بغداد، پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی مخابرات و فناوری اطلاعات و رسانه در اربیل می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه‌های مذکور که همگی برای اولین بار در عراق طراحی شده‌اند با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران بوده و از حمایت‌های لازم برخوردار خواهد بود.

رایزن بازرگانی ایران در عراق با بیان اینکه هدف از ایجاد این نمایشگاه‌ها تقویت حضور شرکت‌های ایرانی برای توسعه فروش و ایجاد شبکه‌های توزیع صادراتی بوده، بیان کرد: بازار عراق آماده استفاده از کالای با کیفیت ایرانی است و حضور واحدهای خوشنام برای برنامه‌ریزی بلندمدت می‌تواند ضمن کسب سهم مناسب از این بازار موجب تحرک زنجیره تولید داخلی و پیوند آن با تقاضاهای بازار هدف شود.

بهزاد خاطرنشان کرد: با توجه به اقبال از این نمایشگاه‌ها پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰۰ شرکت ایرانی در این چهار رویداد مشارکت خواهند داشت.

وی گفت: سهل بودن مواصلات زمینی از اربیل به ایران و تنوع زمینه‌های سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی در بغداد برای توسعه مبادلات بازرگانی امری مهم است.

رایزن بازرگانی ایران در عراق اضافه کرد: همگرایی درست شرکت‌های ایرانی و عراقی تکمیل کننده نقشه راهی است که همکاری‌های دوجانبه ایران و عراق را افزایش خواهد داد.ارسال نظر


آخرین خبرها