کد خبر: 34362 | زمان مخابره: ۱۷:۱۰:۳۸ - دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 29 بازدید | |

تدوین سه محور در بخش صنعت برای سازگاری با کم آبی

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از آمادگی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای همکاری در زمینه سازگاری با کم آبی خبر داد و گفت: در این زمینه سه محور در بخش صنعت تعریف شده است.

«محسن صالحی‌نیا» روز دوشنبه در همایش ملی سازگاری با کم آبی افزود: گرچه بخش صنعت تنها دو درصد آب را مصرف می‌کند اما حاضر به همکاری با اعضای کار گروه مقابله با کم آبی است.

وی از تدوین سه محور برای فعالیت‌های بخش صنعت در سازگاری با کم آبی خبر داد و گفت: بسته سازگاری با کم آبی برای صنایع بزرگ تدوین شده و این بسته برای همه صنایع بزرگ لازم الاجرا است.

صالحی بازچرخانی آب، استفاده از پساب در فرایندهای صنعتی و بازسازی و نوسازی تجهیزات مطابق با سیاست‌های کم آبی را از برنامه‌های این بخش عنوان کرد.
وی، استفاده از گونه‌های گیاهی که به آب کمتری نیاز دارند در شهرک‌ها و توسعه سیستم‌های کاهنده مصرف آب را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سازگاری با کم آبی ذکر کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تدوین طرح جامع و تعریف استاندارد برای صنایع فعال و در حال احداث از مهم‌ترین برنامه‌های وزارتخانه است که بر اساس آن فعالان بخش خصوصی و دولتی مطابق آن استاندارد فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.ارسال نظر


آخرین خبرها