کد خبر: 34416 | زمان مخابره: ۱۵:۰۰:۲۸ - یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 12 بازدید | |

ایجاد سالیانه ۹۰۰ هزار شغل ثابت در کشور امکان‌پذیر نیست

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان‌رضوی گفت: دولت در برنامه ششم توسعه اعلام کرده که در هر سال ۹۰۰ هزار شغل ثابت را ایجاد خواهد کرد که این کار امکان‌پذیر نبوده و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس نیز اعلام کرده که تنها ۳۳۰ هزار شغل خالص توسط دولت ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا– منطقه خراسان، حمید بنایی در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن که با حضور صنعتگران در محل تالار کوثر بیدخت گناباد برگزار شد، بیان کرد: طرح مثلث توسعه اقتصادی مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفته؛ مشکلات در قالب طرح مثلث اقتصادی در جلسه سران قوا بررسی می ‌شود؛ تحریم‌های ظالمانه فعلی، یک جنایت حقوق بشری علیه ملت ایران است.

وی ادامه داد: بعد از مصوبه مجلس که قرار بود از صندوق توسعه ملی برای رونق روستاها کار شود، ابتدا برای استان خراسان‌رضوی ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که طی جلسه‌ای با استاندار وقت و پیگیری‌های انجام شده، این میزان به دو برابر افزایش پیدا کرد که تاکنون ۷۰ درصد اعتبارات تسهیلات حوزه اشتغال روستایی واریز شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۴ هزار بیکار در این دو شهرستان، عنوان کرد: در سال ۹۷ با پرداخت ۶۸ میلیارد تومان تسهیلات، در گناباد برای حدود ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و در بجستان نیز برای بالغ بر ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد.

بنایی یکی از رویکردهای رئیس جدید سازمان صمت استان خراسان‌رضوی را توجه به بخش معدن ذکر و تأکید کرد: مساحت معادن استان ۴۶ هزار کیلومتر مربع بوده و تاکنون تنها حدود ۶ هزار طرح اکتشافی انجام شده که در برنامه ششم توسعه و در برش استانی آمده که ما باید حداقل تا پایان این برنامه، یک پیشرفت ۲۵ تا ۳۰ درصدی داشته باشیم.ارسال نظر


آخرین خبرها