کد خبر: 34419 | زمان مخابره: ۱۵:۰۴:۱۳ - یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 13 بازدید | |

۲٫۳ میلیون واحد فعال ماشین‌سازی در کشور/ ایجاد ۱۴۰ هزار شغل

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس آخرین آمار بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد در صنعت ماشین سازی در کشور فعال هستند.

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست ماشین سازی پیشران توسعه صنعتی اظهار داشت: اگر تحولات نوآورانه را در صنعت ماشین سازی مورد توجه قرار ندهیم از دنیا عقب خواهیم افتاد.

وی افزود: به دلیل افزایش دستمزد، هزینه‌های حمل و نقل و.. تولید کارخانه به سمت شرق گسترش یافته و در سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰ درصد سهم بازار ماشین سازی در آسیا بوده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس آخرین آمار بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد در صنعت ماشین سازی در کشور فعال هستند.

وی افزود: بیش از ۱۴۰ هزار اشتغال در این صنعت ایجاد شده است و سهم ۴٫۸ درصد ارزش افزوده از کل صنعت متعلق به ماشین سازی است.

زرندی گفت: در سال ۹۷ در حدود ۵۰۰ میلیون دلار صادرات ماشین آلات داشتیم و بیش از ۶ میلیارد واردات ماشین آلات انجام شده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: میزان معافیت ماشین آلات در سال گذشته حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده که نشان دهنده روند کاهش آن نسبت به سال قبل تر است.

زرندی تصریح کرد: صنعت ماشین سازی باید از فرصت ایجاد شده در سال جاری برای تعمیق ساخت داخل بهره ببرد.ارسال نظر


آخرین خبرها