کد خبر: 3466 | زمان مخابره: ۱۵:۲۱:۴۴ - شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 873 بازدید | |

رئیس کانون هماهنگی شوراهای کار استان :با وجود افزایش تورم، حقوق کارگر ثابت مانده است!

رئیس‌کانون هماهنگی شوراهای کار خراسان‌رضوی گفت: پرچم‌دار اصلی اقتصاد مقاومتی کارگرها هستند و نباید مشکلات آن‌ها نادیده گرفته شود.
رحمت‌ا… پورموسی  اظهار داشت: زمانی شاهد بودیم که افزایش قیمت‌ها در سال یک تا دو بار انجام می‌شد و بر اساس ماده ۴۱ قانون کار، حقوق کارگر افزایش می‌یافت، اما در حال حاضر تورم از ماه و سال گذشته و به روز و ساعت رسیده است.
وی افزود: با افزایش نرخ تورم، حقوق کارگر ثابت مانده و او باید با لحاظ تمام حقوق و بن و مزایا که حدود ۵۰۰هزار تومان می‌شود، تمام مخارج خود مانند مسکن، بهداشت، خوراک و پوشاک را بپردازد. پورموسی یادآور شد: در حال حاضر کمترین اجاره‌بهای مسکن در حاشیه کلانشهرها ۳۵۰هزار تومان است و با تورمی ‌که از سال گذشته در خوراک شاهد هستیم، فقط در مورد کالای اساسی نان، قیمت آن ۹ برابر شده است و در یک خانواده چهار نفره کارگری، تنها ۱۰۰هزار تومان در ماه، هزینه قوت غالب آنان می‌شود؛ در نتیجه یک کارگر با تمام حقوق و مزایای فعلی نمی‌تواند زندگی خود را اداره کند.
پورموسی با اشاره به بسته پیشنهادی کانون هماهنگی شوراهای کار خراسان‌رضوی، اظهار کرد: کانون هماهنگی شوراهای کار بسته‌ای را تنظیم کرده که مسائل و مشکلات کارگران را مطرح می‌کند؛ مانند کنترل ورود کالاهای خارجی که سبب بیکاری جوانان کشور می‌شود. وی در ارتباط با مشکلات کارفرمایان گفت: باید از کارفرما حمایت شود و نظام بانکی اصلاح شود، به طوری که بانک‌ها در دادن تسهیلات به کارفرمایان در سود و ضرر آن‌ها شریک شوند و جریمه دیرکرد خود را حذف کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها