کد خبر: 7406 | زمان مخابره: ۱۲:۵۷:۲۷ - سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ | ۳ نظر | دفعات مشاهده : 2,141 بازدید | |

بررسی عوامل موثر بر بین المللی سازی بنگاههای کوچک و متوسط (مطالعه موردی : شهر مشهد)

عنوان پایان‌نامه:

بررسی عوامل موثر بر بین المللی سازی بنگاههای کوچک و متوسط (مطالعه موردی : شهر مشهد)   

ارائه شده جهت دریافت کارشناسی ارشد

رشته مدیریت کارآفرینی

 

استاد راهنما:

دکتر امین رضا کمالیان

نگارش: ملیحه محمد جوادی

 Email :javadimalihe@gmil.com

این پایان نامه با حمایت شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی به انجام رسیده است.

چکیده

امروزه شرکت های کوچک و متوسط نقش مهمی را در رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته بازی می کنند. کشورهای در حال توسعه نیز به منظور دست یابی به رشد پایدار و رونقی که در اقتصاد کشورهای صنعتی دیده می شود چاره ای جز حمایت از این شرکت ها و برنامه ریزی برای توسعه هرچه بیشتر این شرکت ها ندارند . گسترش دامنه فعالیت شرکت های کوچک و متوسط و راهیابی آنها به بازارهای خارج از کشور و به اصطلاح ” بین المللی سازی ” یکی از مهمترین شیوه های رشد و دستیابی به موفقیت برای شرکت های کوچک و متوسط بوده است . در این بین ایران نیز به عنوان یک کشور در حال توسعه از این امر مستثنی نبوده است .

هدف از انجام این تحقیق مرور ادبیات موجود در زمینه بین المللی شدن شرکت های کوچک و متوسط و شناسایی عوامل موثر بر بین المللی شدن این شرکت ها در بستر صنعتی ایران بوده است . ابزار جمع آوری اطلاعات , پرسشنامه خود ساخته محقق بوده است که روایی آن با نظر مدیران شرکت های تولیدکننده صنایع غذایی و اساتید محترم دانشگاه و پایایی آن از طریق آزمون آلفای کرونباخ تایید شده است

جامعه آماری تولیدکنندگان صنایع غذایی در شهر مشهد که در بازارهای بین المللی فعالیت دارند بوده است که به روش تصادفی نمونه گیری شده است . روش تحقیق توصیف پیمایشی می باشد که اطلاعات جمع آوری شده توسط نرم افزار SPSS تجزیه و تحلیل گردیده است . پس از تجزیه و تحلیل داده ها عوامل خصوصیات بنگاه و تیم مدیریت عالی و نگرش مدیران به عنوان عوامل تاثیر گذار بر بین المللی شدن شرکت های کوچک و متوسط تایید گردیده است .
۳ ديدگاه مطلب براي " بررسی عوامل موثر بر بین المللی سازی بنگاههای کوچک و متوسط (مطالعه موردی : شهر مشهد) " ارسال شده است.

 1. فرامرزی گفت:

  سرکار خانم مهشید
  با سلام ؛
  لطفاً با ایمیل javadimalihe@gmil.com تماس بگیرید .
  با تشکر

 2. عاطفه یزدانی گفت:

  لطفا پایان نامه عوامل موثر بر بین المللی شدن کسب و کار متوسط را بفرستید؟یا به چه صورتی می توانم به این پایان نامه دسترسی داشته باشم

ارسال نظر


آخرین خبرها