کد خبر: 8614 | زمان مخابره: ۱۰:۰۹:۱۳ - سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 715 بازدید | |

راهکار خروج از شرایط رکود توسعه سرمایه گذاری برای تولید است

مدیرعامل بانک صنعت ومعدن گفت: امروز کشور در شرایط رکود قرار دارد که راهکار خروج از این وضعیت، توسعه سرمایه گذاری در بخش های تولیدی است زیرا علاوه بر ایجاد اشتغال، مانع از تشدید تورم خواهد شد.

علی اشرف افخمی عصر دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه تامین خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی از طرحهای فناورانه شرکتهای دانش بنیان در محل معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، اظهار داشت: مشکل بیکاری برای جمعیت جوان کشور با مشارکت همگانی دستگاه های مختلف برطرف خواهد شد.

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد اغلب اقتصادهای پیشرفته در سطح جهان به دلیل توجه به بخش دانش بنیان وضعیت مناسبی یافته اند، در عین حال بانک ها و موسسه های تامین مالی ۷۰ درصد منابع را در این بخش برعهده داشتند.

وی از بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک توسعه ای یاد کرد که در طی سالهای گذشته پروژه های بزرگ صنعت فولاد، پتروشیمی و داروسازی کشور را تامین مالی کرده است.

افخمی اضافه کرد: علاوه بر طرحهای بزرگ، تامین مالی واحدهای کوچک و متوسط نیز امروز پیگیری می شود که این امر می تواند برای برون رفت از وضعیت بیکاری نقش موثری داشته باشد.

وی حمایت از شرکتهای دانش بنیان در جهت ایجاد اشتغال از سوی این بانک ارزیابی کرد و گفت: انتظار می رود این اقدام مانع از خروج نخبگان از کشور شود و یا آهنگ رفتن آنها را کند سازد.

این مقام مسئول در ارتباط با تفاهمنامه مذکور، اظهار داشت: مرحله نخست این تفاهم چنانچه با موفقیت همراه باشد، می توان در آینده میزان خط اعتباری را افزایش داد.

افخمی افزود: شرکت های دانش بنیان به منزله شرکت های خطرپذیری محسوب می شوند که بانک ها با احتیاط بیشتری وارد این بخش می شوند، اما اکنون برپایه این تفاهم نامه حمایت لازم را از این بخش به عمل می آوریم.

وی یادآور شد: بازار بورس در خیلی از نقاط جهان، حمایت از شرکت های کوچک دانش بنیان را در دستور کار قرار می دهند که سپس رشد می یابند و توسعه پیدا می کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها