کد خبر: 8715 | زمان مخابره: ۱۳:۳۱:۲۹ - یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 518 بازدید | |

میانگین تخصیص اعتبارات جاری و عمرانی استان خراسان رضوی در سال جاری ۴۷ درصد بوده است

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی گفت:میانگین تخصیص اعتبارات جاری و عمرانی استان خراسان رضوی در سال جاری ۴۷ درصد بوده است.

رضا جمشیدی روز شنبه در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی افزود:در بودجه سال ۹۲ تاکنون مجموع اعتبارات ابلاغ شده به استان ۹۶۲ میلیارد تومان بوده است که از این مقدار ۴۵۳ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی گفت:اعتبارات جاری ۳۰۳ میلیارد تومان است که ۲۹۹ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است .

وی اظهارداشت : در حقوق و مزایای مستمر ۱۳۴ میلیارد تومان اعتبار مصوب در سال جاری وجود داشت اما پرداختی خزانه ۱۴۳ میلیارد تومان بود و سایر هزینه های استان نیز در مدت مذکور ۱۶۹ میلیارد تومان می باشد.

او افزود:بودجه سال ۱۳۹۲ خراسان رضوی هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان پیش بینی شد که نسبت به مصوب سال گذشته، ۴۵ درصد رشد داشت و این در حالی بود که رشد میانگین برای استانها ۲۹ درصد در نظر گرفته شده بود بنا بر این وصول این ۴۵ درصد رشد نسبت به سال ۹۱ عملا امکان پذیر نبود.

وی گفت:از این مبلغ، هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی و ۱۴۷ میلیارد تومان درآمدهای غیر مالیاتی بود.

او افزود:بودجه سال ۱۳۹۳ استان خراسان رضوی هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده که باید وصول شود و نسبت به مصوب سال جاری ۲۰ درصد رشد دارد.

وی گفت:اعتبارات هزینه ای استان در سال جاری، ۲۷۴ میلیارد تومان بود که ۱۳۴ میلیارد تومان آن حقوق و مزایای دستگاههای اجرایی و ۱۴۰ میلیارد تومان آن سایر اعتبارات هزینه ای است.

او افزود:امسال هشت میلیارد تومان کسری اعتبارات هزینه ای خواهیم داشت و حدود ۷۰ میلیارد تومان نیز کسری سایر هزینه های دستگاههای اجرایی است که پیگیریهایی در خصوص وصول این کسریها انجام شده است.

وی گفت:کل اعتبارات هزینه ای استان در بودجه سال ۹۲ تا این لحظه ۳۰۳ میلیارد تومان می باشد و برای سال ۹۳ نیز اعتبارات هزینه ای ۲۶۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.ارسال نظر


آخرین خبرها