کد خبر: 10323 | زمان مخابره: ۱۶:۳۷:۳۰ - پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 538 بازدید | |

اشتغال اولین نیاز خراسان رضوی است

استاندار خراسان رضوی اشتغال را اولین نیاز این استان دانست.

علیرضا رشیدیان در مراسم افتتاحیه مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی کشور در مشهد که امروز ۲۰ خرداد برگزار شد، گفت: بر اساس آمار و نظرسنجی‌های صورت گرفته اولین نیاز این استان اشتغال است و ما برای اشتغال‌زایی باید از بخش‌های خصوص نیز کمک بگیریم.

وی اظهار کرد: بحث معادن یکی از حوزه‌های مهم در خراسان رضوی است و این استان با دارا بودن معادن سنگ و فولاد از غنی‌ترین معادن کشور است؛ معادن این استان ۴۴ ماده معدنی تولید می‌کند و خراسان رضوی غنی‌ترین معادن کشور را دارد.

استاندار خراسان رضوی افزود: این استان در بحث صنعت چهارمین استان کشور محسوب می‌شود اما با توجه به اینکه مشارکت بخش خصوصی در صنعت بیش از ۹۰ درصد است اگر نقش دولت را در تمامی استان‌ها در نظر نگیریم خراسان رضوی در صنعت، استان اول کشور است.

رشیدیان ادامه داد: فشار‌های زیادی بر بخش تولید وارد می‌شود که باید برای حل آن راهکار‌های جدی پیش بینی شود، گرچه این از لحاظ زمان و قدیمی بودن در صنایع مشکلاتی داشته باشد اما در صورت مساعدت و بازنگری می‌توانیم کشور توانمدی ظاهر شویم.

استاندار خراسان رضوی توسعه را در دو بخش دولت و مردم دانست و تصریح کرد: توسعه در ابعاد مختلف صنعتی، فرهنگی، زیست محیطی و .. بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست و همچنین نقش متخصصان، دانشمندان و نخبگان در امر توسعه بسیار مهم است.

رشیدیان به فشار هوای وارد شده بر استان خراسان رضوی در نیمه دوم سال گذشته اشاره کرد و افزود: این کاهش دما سبب جلوگیری از ورود ابر‌های باران‌زا به استان و همچنین آسیب به درختان، مزارع، کشاورزی و دامداری شد.

وی اضافه کرد: بر اثر این موضوع خیلی از باغداران با مشکل مواجه شدند و سردرختی‌ها از بین رفت.

استاندار خراسان رضوی کاهش بودجه زیارت، مشکلات برخی از دامداران، طوفان و کم‌آبی را از دیگر مشکلات این استان دانست و گفت: ما نباید آینده را فدای امروز کنیم و باید با تدبیر برای مشکلات طراحی‌های لازم را انجام دهیم.

رشیدیان با بیان اینکه در سال ۲۰۱۷ مقرر شده است شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان معرفی شود، عنوان کرد: باید در حوزه‌های مختلف آمادگی‌های لازم را ایجاد کنیم.ارسال نظر


آخرین خبرها