کد خبر: 11268 | زمان مخابره: ۱۲:۳۱:۱۲ - پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ | ۶ نظر | دفعات مشاهده : 1,835 بازدید | |

۵۰درصد تعاونی های مرزنشینان، کارت الکترونیکی ندارند

رئیس هیئت مدیره اتحادیه شرکت های تعاونی مرزنشینان استان به خراسان رضوی گفت: ارائه هر گونه خدمات به مرزنشینان از طریق کارت الکترونیک مرزنشینی میسر است و دفترچه های قدیمی فاقد اعتبار می باشد.

اسماعیل آذری افزود: اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزنشینی در قالب سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان و صدور کارت الکترونیک مرزنشینان در ۶ استان کشور اواخر سال ۹۱ آغاز و استان خراسان رضوی به عنوان پایلوت انتخاب شد.

وی عنوان کرد: از حدود ۲۰۰هزار خانوار متقاضی کارت الکترونیکی فقط ۱۰۰ هزار خانوار کارت خود را فعال کرده اند. وی گفت: اجرای طرح کارت الکترونیک باعث شده است عملیات واردات شرکت های تعاونی در سال گذشته ۶۰درصد افت داشته باشد و بسیاری از پروانه های صادراتی باطل شود.

آذری افزود: هنوز عملا مشکل رفع نشده است و قطع روزانه سامانه باعث شده است در مورد واردات کالاهای فاسد شدنی در گمرکات برای مرزنشینان مشکلاتی ایجاد شود.

وی اظهار کرد: یکی از سوالات مرزنشینان این است که آیا یک سال و نیم فرصت برای صدور کارت الکترونیکی مرزی و جایگزینی آن با کارت مبادلات مرزی قدیمی کافی نبوده است؟
۶ ديدگاه مطلب براي " ۵۰درصد تعاونی های مرزنشینان، کارت الکترونیکی ندارند " ارسال شده است.

 1. یحیی محمد مهرابیان بردر گفت:

  چهاردهم فروردین۱۳۹۱ در دفترپیشخوان سفیر قوچان تبت نام کردم اما متاسفم که تا کنون که اول ابان ۱۳۹۳ میباشدهنوز کارت مرزنشینان تعاونی باجگیران را دریافت ننمودهام چه کسی جوابگوی این طرح بدون مطالعه ومسیول است لطف فرموده وزارت بازرگانی جواب دهد

  • فرامرزی گفت:

   جناب آقای مهرابیان
   با سلام
   مشکل شما به دستگاههای مربوطه انتقال گردید ( سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق تعاون )

   • يحيي محمد مهرابيان بردر گفت:

    باسلام به نظر میرسد آقای اذری که عنوان ریاست هیات مدیره را دارن علت افت ۶۰ درصدی واردات مرزنشینان را پیدا نکزده اند وقتی که ۵۰درصد کارت خانوارها تا کنون صادرنشده واز سال۹۱ هنوز چشم براه کارت هستند در نتیجه واردات نیز افت خواهد کرد بهتر بود ابتدا بدنبال چاره کار میبودند انهم عدم صدور کارت مرزنشینان واقعی تنها یدک کشیدن عنوان کارساز نیست

    • فرامرزی گفت:

     جناب آقای مهرابیان
     با سلام و سپاس از ابراز نظرتان ، انشااله دغدغه به حق حضرتعالی و بسیاری از مرزنشینان عزیز در این خصوص مرتفع شود .

 2. نشتایی گفت:

  جناب اقای فرامزی با سلام باتوجه به اینکه مصوبه ثبت نام جدیدکارت مرزنشینی حدود بیست روز بعد از تاریخ ثبت نام ابلاغ گردید ولی تا کنون نیز سایت پیشخوان جهت ثبت نام باز نگردیده است .چگونه ثبت نام صورت گیرد؟ و چگونه تعاونیها پاسخ گو اعضاخود باشند

  • فرامرزی گفت:

   جناب آقای نشتایی
   با سلام ؛
   لطفاً با شماره ۳۷۰۱۱۱۰-۰۵۱ جناب آقای مهندس کاملان سازمان صنعت ، معدن و تجارت تماس بگیرید .
   با تشکر

ارسال نظر


آخرین خبرها