کد خبر: 18550 | زمان مخابره: ۱۲:۵۴:۴۰ - پنج شنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 484 بازدید | |

تورم ۱۴٫۲ درصدی در خرداد ماه

نرخ تورم سومین ماه سال با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۴٫۲ درصد رسید و نرخ تورم نقطه به نقطه این ماه نیز با ۰٫۵ درصد افزایش به عدد ۱۴٫۲ درصد رسید.

طبق گزارش مرکز آمار، پنج شاخص قیمت کالا و خدمات خانوارهای شهری در خردادماه شاخص کل در این ماه عدد ۲۱۱٫۳ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۲ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس نرخ تورم نقطه به نقطه سومین ماه سال معادل ۱۴٫۲ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰٫۵ درصد افزایش داشته است.

همچنین بر این اساس نرخ تورم شهری در این ماه عدد ۱۴٫۲ درصد را نشان می‌دهد که نسبت به ماه گذشته کاهشی ۰٫۱ درصدی را داشته است.

همچنین شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۴۹٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش داشته است.شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۷٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افزایش داشته است.

همچنین شاخص این گروه اصلی نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد که بر این اساس نرخ تورم این گروه ۱۰٫۵ درصد است.

بر این اساس نرخ تورم نقطه به نقطه گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» معادل ۱۵٫۶ درصد و نرخ تورم این گروه معادل ۱۰٫۳ درصد است که افزایشی ۰٫۷ را نشان می‌دهد.

این گزارش نشان می‌دهد که شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در سومین ماه سال به رقم ۱۹۸٫۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۴ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس نرخ تورم نقطه به نقطه در این گروه معادل ۱۳٫۶ درصد و نرخ تورم در آن معادل ۱۶ درصد است که نسبت به ماه قبل ۰٫۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.ارسال نظر


آخرین خبرها