کد خبر: 18754 | زمان مخابره: ۱۲:۴۸:۴۷ - دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 591 بازدید | |

انتقال شهرک‌های صنعتی محور غرب مشهد امکان‌پذیر نیست‌

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: با توجه به حجم بسیار بالایی که سرمایه گذاری صنعتی در محور غرب مشهد وجود دارد انتقال آن‌ها به محورهای دیگر امری غیر ممکن است.

وی تصریح کرد: این تعداد به جز واحدهای موجود در شهرک‌های دیگر مانند شهرک فناوری‌های نوین و یا کارخانه‌های مستقر در مکان‌هایی به جز شهرک‌های صنعتی است.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاری موجود در شهر مشهد در محور غرب مستقر شده است، خاطرنشان کرد: تنها موضوعی که در این میان مطرح شده پیشگیری از استقرار و تأسیس واحدهای جدید در این محور در راستای جلوگیری از وقوع معضلات زیست محیطی است.

ابراهیمی افزود: همچنین باید در نظر گرفت که زیرساخت‌های مورد نیاز برای استقرار صنعت در محور شرق موجود نیست بسیاری از واحدهایی که در این منطقه به فعالیت‌های تولیدی مشغول هستند از نبود امکانات مناسب برای تولید گلایه دارند.

وی در ارتباط با مشکلاتی که صنعتی‌ها را درگیر خود کرده است، اظهار داشت: علاوه بر مشکلاتی که به‌دلیل شرایط اقتصادی به وجود آمده از جمله تأمین مواد اولیه و یا کمبود نقدینگی معضلات دیگری از جمله تعطیلی‌ و رکود مشکلاتی را به‌وجود آورده است.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عملکرد بخش‌های مختلف در زمینه تولید و مصرف را جزیره‌ای عنوان کرد و افزود: مصداق این نوع عملکرد نبود ارتباط مناسب میان صنعت و دانشگاه برای بهینه‌سازی تولید است.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با انتقاد از عملکرد دانشگاهیان در برخورد با صنعت خاطرنشان کرد: متأسفانه جامعه علمی کشور تنها برای حمایت مالی به سمت صنعت روی می‌آورند و در این زمینه تنها به سود خود در زمینه‌های علمی فکر می‌کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها