کد خبر: 22266 | زمان مخابره: ۱۴:۰۰:۱۵ - سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 393 بازدید | |

تراز تجارت خارجی در خراسان رضوی افزایش یافته است

جانشین ناظر گمرکات خراسان‌رضوی با بیان اینکه تراز تجارت خارجی در خراسان رضوی افزایش داشته است، گفت: این تراز یک‌میلیارد و ۲۲ میلیون دلار مثبت بوده که می‌توان روی آن برنامه ریزی انجام داد.

علی اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: بیشترین میزان صادرات در این استان مربوط به کفپوش و فرش، فرآورده‌های روغنی به‌جز بنزین، زعفران، سیب زمینی تازه، رب گوجه فرنگی، پسته و سیمان بوده است.

وی تصریح کرد: در همین مدت میزان واردات ۲۹۰ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بوده که نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه کاهش داشته است.

جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی با بیان اینکه تراز تجارت خارجی در خراسان‌رضوی افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: این تراز یک‌میلیارد و ۲۲‌میلیون دلار مثبت بوده که می‌توان روی آن برنامه ریزی انجام داد.

اشرفی با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای تسهیل تجارت خارجی پس از برداشته‌شدن تحریم‌ها، بیان کرد: مهم‌ترین اقدامی که در این حوزه در گمرک انجام شده تسهیل رویه‌های اداری است که سبب می‌شود وضعیت تجارت خارجی ارتقا داشته باشد.

وی افزود: ترخیص‌شدن کالاها هم‌اکنون در کمترین زمان ممکن در گمرکات خراسان‌رضوی انجام می‌شود و این موضوع سبب بهبود وضعیت تجار شده است.

جانشین ناظر گمرکات خراسان رضوی با بیان اینکه مقررات تدوین شده در گمرکات و برای صادرات محصولات مختلف از جمله تعرفه‌ها در اختیار گمرک نبوده و تنها سازمان توسعه تجارت بر آنها اعمال نظر می‌کند، اظهار داشت: افرادی که بر رویه صادرات برخی از کالاها اعتراض دارند باید از طرق دیگری به جز گمرک مشکل خود را پیگیری کنند زیرا این نهاد تنها دستورات صادر شده از مراجع بالاتر را اجرایی می‌کند.ارسال نظر


آخرین خبرها