کد خبر: 22993 | زمان مخابره: ۱۴:۴۴:۴۳ - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 382 بازدید | |

استاندار خراسان رضوی:همراهی بانک ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

ستاندار خراسان رضوی بر لزوم همراهی بانک ها با تولید کنندگان و کارآفرینان در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

 به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی در روز چهارشنبه، علیرضا رشیدیان در نشست هم اندیشی و شورای هماهنگی بانک‌های استان گفت: منابع بانک های استان در سال ۹۴ در مقایسه با سال پیش از آن، ۴۵٫۵درصد افزایش داشته است. 

وی افزود: نسبت مصارف به منابع نیز در سال ۹۴ به ۶۵٫۸ درصد رسید که این درصد در سال جاری باید از رقم کنونی فراتر رود.
استاندار خراسان رضوی گفت: از مجموع تسهیلات پرداخت شده در سال گذشته، ۲۳ درصد به بخش کشاورزی، ۲۴ درصد به بخش صنعت، ۱۸ درصد به بخش ساختمان و مسکن و ۳۵ درصد به بخش بازرگانی و خدمات پرداخت شده است.

رشیدیان با اشاره به پیش بینی رشد ۲۴٫۵ درصدی مصارف بانک های استان در سال جاری، نظارت بر عملکرد بانک‌ها و جلوگیری از انحراف مصرف تسهیلات را ضروری خواند و خواستار استفاده بهینه از منابع موجود شد.

وی با اشاره به توانمندی‌های خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها، توسعه متوازن استان و ارتقای شاخص ‌های توسعه را به دنبال دارد.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و حمایت از واحدهای صنعتی در راستای ایجاد اشتغال تاکید کرد.

رشیدیان گفت: یکی از اولویت های دولت در سال ۹۵ فعال سازی واحدهای کوچک و متوسطی است که به هر دلیل دچار بحران شده اند و باید از این امکان در استان بهره گرفته شود.

وی با قدردانی از عملکرد اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان به دلیل کسب رتبه نخست پرداخت تسهیلات خوداشتغالی کشور، دستگاه های اجرایی را مکلف کرد تا نسبت به اخذ سهم استان از محل یارانه های بخش تولید، تلاش کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها