کد خبر: 28816 | زمان مخابره: ۱۴:۰۰:۰۲ - شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 171 بازدید | |

آخرین نرخ تورم استان اعلام شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیر ماه سال جاری در نقاط شهری استان ۷٫۵ درصد بوده که این رقم در مقایسه با ماه قبل ۰٫۳ درصد افزایش داشته است.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی رضا جمشیدی اضافه کرد: نرخ تورم نقطه به نقطه خراسان رضوی در این ماه ۸٫۵ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته ۰٫۳ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه نرخ تورم کشوری ۱۲ ماهه منتهی به تیر ماه سال جاری ۷٫۶ درصد است، افزود: این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن ۰٫۲ درصد افزایش داشته است .تورم نقطه به نقطه کشور در تیر ماه سال جاری به ۸٫۹ درصد رسید که در مقایسه با خرداد ماه ۰٫۵ درصد کاهش یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی تصریح کرد: تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیر ۹۶ در کشور در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۱۱ درصد، پوشاک و کفش ۵٫۹ درصد، مسکن ۴٫۱ درصد و گروه بهداشت و درمان ۸٫۹ درصد بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب ۱۰٫۴،  ۵٫۸، ۳ و ۸٫۸ درصد است.
جمشیدی افزود: شاخص بهای کل کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور ۲۴۸٫۲ و برای استان ۲۳۸٫۲  بوده است. 
جدول مرتبط با نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و همچنین تغییرات آن درکشور و استان خراسان رضوی به خبر پیوست شده است.ارسال نظر


آخرین خبرها