کد خبر: 30798 | زمان مخابره: ۱۳:۵۳:۱۱ - شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 150 بازدید | |

معاون دادگستری در مراسم افتتاحیه کمیسیون قضایی از سرمایه گذاران سبزوار ؛دستگاه قضا مشکل ۵۸ واحد تولیدی خراسان رضوی را برطرف کرد

 معاون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم گفت: در سه ماه اخیر با حمایت دستگاه قضایی مشکل ۵۸ واحد تولیدی این استان برطرف شد.

سیدامیر مرتضوی در آیین گشایش دفتر کمیسیون حمایت قضایی از تولید و سرمایه گذاری سبزوار که با حضور رئیس و دبیرکل خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد افزود: در این مدت ۱۱۶ بازدید از طریق دفاتر در حوزه شهرک های صنعتی و ۱۹ مورد به دست مقامات قضایی صورت گرفت که مشکل ۵۸ واحد تولیدی و صنعتی برطرف شد. 
وی اظهار کرد: با تشکیل شعب ویژه در حوزه صنعت در دادسراها، دادگاهها و دادگاههای تجدید نظر خراسان رضوی در سطح واحدهای تولیدی تلاش شده با آسیب شناسی در بخش های مالیات، بانک ها، تامین اجتماعی و شرکت های خدماتی مشکل واحدها تولید وصنعتی رفع شود.
معاون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: از طریق کمیسیون حمایت قضایی از تولید و سرمایه گذاری در شهرستانهای گناباد، تربت حیدریه، نیشابور، چناران، قوچان، مشهد و فریمان از ابتدای امسال مشکل ۱۸۰ واحد تولیدی و صنعتی برطرف شده است. 
وی با بیان اینکه حمایت قضایی از سرمایه گذاری مشروع یکی از برنامه های دستگاه قضایی خراسان رضوی است گفت: با تشکیل ستاد پیگیری دستورالعمل اجرایی سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، وظایفی برای دستگاههای قضایی و نهادهای مرتبط مشخص شده است.
معاون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: یکی از برنامه های این کمیسیون تعیین وضعیت واحدهای تولیدی و صنعت تعطیل شده و بلاتکلیف است که سبب تضییع حقوق و اموال عمومی است که باید تعیین تکلیف شوند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی نیز گفت: از مجموع ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان ۳۸ شهرک آن فعال است. 
مسعود مهدی زاده مقدم افزود: به لحاظ تعداد ۴۴ درصد سهم صنعت خراسان رضوی در شهرکهای صنعتی مستقر است که ۲۲ درصد سرمایه گذاری و ۳۹ درصد اشتغال استان را تشکیل می دهد.
وی اظهار کرد: از ابتدای امسال ۷۴ واحد صنعتی در خراسان رضوی به بهره برداری رسید و مشکلات ۵۸ واحد راکد برطرف شده است.
مدیر خانه صنعت، معدن و تجارت سبزوار نیز در این مراسم گفت: ۲۴۰ واحد صنعتی با ظرفیت پنج هزار اشتغال در سبزوار فعال است.
حسین طلوع نیا افزود: حدود ۱۰ واحد صنعتی در شهرستان سبزوار مشکلاتی دارند که با راه اندازی دفتر کمیسیون حمایت قضایی از تولید و سرمایه گذاری در این شهرستان، گرفتاری آنها برطرف می شود.ارسال نظر


آخرین خبرها