کد خبر: 30824 | زمان مخابره: ۱۴:۳۲:۰۰ - شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 135 بازدید | |

کاهش ۱۲ میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی ازکاهش ۱۲ میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشورخبرداد

 بخ گزارش خبرگزاری صدا و سیما،مرکزخراسان رضوی ،دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی در کمیسیون مشترک برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان های بردسکن ، کاشمر، خلیل آباد و مه ولات که به میزبانی بردسکن برگزار شد؛ به کاهش بیش از ۱۲ میلیارد دلاری کشفیات کالاهای قاچاق در کشور اشاره کرد وگفت: کشفیات کالاهای قاچاق از سال ۸۲ تا ۹۲ در کشور روند رو به رشدی داشت و از دو میلیارد دلار در سال ۸۲ به ۲۵ میلیارد دلاردر سال ۹۲ افزایش یافت.

محمد ابراهیم افشاری افزود: خوشبختانه هم اکنون رقم کشفیات کالاهای قاچاق در کشور به ۱۲٫۵ میلیارد دلار کاهش یافته که در طول تاریخ کشور بی سابقه بوده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی افزود: کارمبارزه با کالاهای قاچاق در دولت از یک کار عامیانه به یک اقدام عالمانه تبدیل شد و اولویت کاری همه دستگاه ها دراین حوزه پیشگیری است.

افشاری تاکید کرد: با این که ظرف ۱۰ سال اخیر عوامل قاچاق در خارج و داخل کشور سازمان یافته بودند اما با اقدامات انجام شده بسیاری از تشکل های سازمان یافته آن ها با ورود نیروهای اطلاعاتی شناسایی شدند.

وی همچنین گفت: درحوزه مبارزه باقاچاق فراورده های سوختی در سال ۹۲ روزانه ۲۴۷ میلیون لیترسوخت قاچاق می شد که این رقم در سال ۹۵ به ۱۷۶ میلیون لیتر در روزکاهش پیدا کرد و با اجرای طرح پیمایش ۱۲ میلیون لیتر مصرف ناوگان حمل و نقل دیزلی کشور در روزکاهش پیدا کرده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری خراسان رضوی به افزایش درآمدهای گمرکی اشاره کرد و گفت: دراین حوزه توانستیم درآمدهای گمرکی را از هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به ۱۸ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.
افشاری همچنین گفت: بزودی دادگاه تجدید نظر در حوزه کالاهای قاچاق در مشهد راه اندازی میشود.ارسال نظر


آخرین خبرها