کد خبر: 31182 | زمان مخابره: ۱۲:۰۹:۳۷ - پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 207 بازدید | |

اختصاص ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی به بخش صنعت و معدن

معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت از اختصاص حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی به بخش صنعت و معدن در ۹ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن صالحی‌نیا در مراسم افتتاح کارخانه تولید کاتالیست یورو ۵ خودرو اظهار کرد: از این میزان منابع بانکی اختصاص یافته ۶۵ تا ۶۷ درصد آن مربوط به استمهال و تجدید تسهیلات قبلی و ۳۷ تا ۴۰ درصد آن تسهیلات جدید است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال ۱۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط اختصاص یافته است.

او با بیان اینکه در سال جاری برای نوسازی ۵۰۰۰ واحد تولیدی مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری برای اجرای طرح توسعه‌ای بیش از ۶۰۰۰ واحد صنعتی برنامه‌ریزی شده که تاکنون طرح‌های توسعه‌ای ۴۴۰۰ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: تا انتهای شهریورماه رشد بخش صنعت برابر با ۴.۶ درصد بوده است که امیدواریم این میزان تا پایان سال به ۶ درصد برسد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: رشد بخش صنعت نشان می‌دهد اگرچه در این بخش دارای مشکلاتی هستیم اما در کل واحدهای صنعتی در مسیر درستی در حال حرکت هستند.

وی اظهار کرد: در دنیا به اثبات رسیده که زنجیره تامین مواد اولیه واحدهای بزرگ صنعتی باید از سوی شرکت‌های کوچک و متوسط بخش خصوصی، شکل بگیرد. در همین رابطه به دنبال تامین مناسب نقدینگی برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط هستیم.ارسال نظر


آخرین خبرها