کد خبر: 32299 | زمان مخابره: ۱۴:۲۱:۴۶ - یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 152 بازدید | |

۵۰ پرونده برای سوءاستفاده کنندگان از نوسانات ارزی تشکیل شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال ۵۰ پرونده برای متخلفان استان که خرید کالای وارداتی خود را با ارز نرخ قبلی انجام داده و بدون دلیل قیمت کالای خود را افزایش داده بودند، تشکیل شده است.
وی بیان کرد: افزایش قیمت تمام شده تولید به وسیله هزینه های مترتب بر آن مانند حمل و نقل، تامین زیربناها و… به معنای کاهش فرصت رقابت تولید داخل در عرصه بین المللی و افزایش غیرضرور قیمت برای مصرف کننده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: همه تلاش این سازمان در شرایط فعلی کمک به ارتقای کیفیت در تولید، بالا بردن عمق تولید داخل و برخورد با افزایش غیرمنطقی نرخ کالا است و بازرسان این سازمان به جد پیگیر برخورد با افزایش غیرمنطقی قیمتها هستند.
علیرضایی، ترغیب تولیدکنندگان به استفاده از ماشین آلات داخلی را از دیگر برنامه های این سازمان برای حمایت از کالای ایرانی ذکر و بیان کرد: اگر تولیدکننده انتظار دارد کالای وی توسط مردم خریداری شود، خود نیز باید به ماشین آلات صنعتی تولید داخل اعتماد کند.
وی افزود: اعتماد به ماشین آلات ساخت داخل، باعث اشتغالزایی در حوزه صنایع دانش بنیان و جذب دانش آموختگان دانشگاه ها و استفاده از تولیدات دانشگاهی در عرصه فنی و مهندسی می شود.
وی بیان کرد: چرخه دانش با تولید علم در دانشگاه ها کامل نمی شود و حتما باید این علم تبدیل به فناوری شود تا به کمک بهبود وضعیت تولید بیاید.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در ۲ ماه نخست امسال ۳۸ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۸۱۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای هزار و ۳۰ نفر در استان صادر شده است.
علیرضایی بیان کرد: هم اینک در خراسان رضوی پنج هزار و ۶۰۷ واحد صنعتی فعال با سرمایه گذاری ۱۵۸ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۸۸ هزار نفر مشغول فعالیت هستند.ارسال نظر


آخرین خبرها