کد خبر: 32412 | زمان مخابره: ۱۳:۱۰:۵۴ - یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 101 بازدید | |

انتقاد رئیس خانه صنعت از اختصاص ۲۰ میلیون‌دلار ارز برای واردات در ۳ ماهه ابتدای سال حمایت از کالای ایرانی

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اصلا جلوه خوبی ندارد در سال حمایت از کالای ایرانی، ۲۰ میلیون دلار ارز در سه ماهه گذشته به واردات پرداخت شده است.

وی بیان کرد: اخیراً نیز مشکلات و مسائلی در حوزه ارز به وجود آمده که سبب شده یک مشکل بزرگ برای تولیدکنندگان به وجود آید چرا‌ که این واحدها نیاز به واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه خود دارند اما متأسفانه بخش تولید از ارزی که برای واردات توزیع می‌شود سهم آن‌چنانی نبرده است. متاسفانه ارز زیادی از کشور خارج شده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ادامه داد: امروز تعداد زیادی از واحدهای تولیدکننده ما که صادرکننده بودند و جزو جوانان بوده‌اند و ۱۰۰ تا ۱۵۰ کارگر داشته‌‌اند، به علت مشکلات ارزی در حال تعطیل‌شدن هستند و به این مسئله توجهی نشده و باید توسط دولت و بانک مرکزی ساماندهی شود.

سهل آبادی بیان کرد: ما نباید اجازه بدهیم که یک عده خاصی از وضعیت کنونی استفاده کرده و  تنها به منافع شخصی فکر کنند، اما این اتفاقات در حال رخ‌دادن است و متأسفانه آن گونه که باید توزیع درستی برای ارز وجود ندارد. میزان

وی تأکید کرد: اصلاً جلوه خوبی ندارد در سال حمایت از کالای ایرانی، میزان ارزی که برای واردات در سه ماهه اخیر اختصاص یافته ۲۰ میلیون دلار باشد، این مسئله به این معنی است که ما اصلا به معنی شعار سال توجهی نداشته‌ایم و برای حمایت از تولید داخل برنامه دقیقی نداریم. این ارز اگر بیرون رفته وارداتی هم نبوده که مردم کشور از آن استفاده کنند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به عملکرد تیم اقتصادی دولت افزود: واقعیت این است که عملکرد اقتصادی دولت را خوب نمی‌بینم، شرایطی پیش آمده است، یک بار اعلام می‌کنند سکه خرید شود اما کف و سقفی برای خرید معلوم نمی‌شود و بعد می‌گویند یک جوان چندین هزار سکه خریده‌ است، باید برنامه‌ریزی در این زمینه وجود داشته باشد اما برنامه‌ای از نظر ارزی و بانکی برای تولیدکنندگان وجود ندارد و این اتفاقات خیلی سخت و بد بود و فکر می‌کنم رئیس بانک مرکزی باید جوابگو باشد که هنوز هیچ جواب اساسی نداده است.ارسال نظر


آخرین خبرها