کد خبر: 32419 | زمان مخابره: ۱۳:۳۵:۳۷ - یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 32 بازدید | |

نیاز ارزی بازار خراسان رضوی ماهانه ۱۵۰ میلیون دلار است

 مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استاندارای خراسان رضوی تنظیم بازار ارز را در این استان طی سه ماه گذشته یکی از مهمترین برنامه ها اعلام و بیان کرد: با توجه به نوسانات بازار ماهیانه ۱۵۰میلیون دلار ارز در بازار خراسان رضوی مورد نیاز است.

علی رسولیان عصر شنبه در حاشیه بازدید از بازراچه مرزی دوغارون  افزود: طی سه ماهه اخیر ۳۵۵ میلیون دلار در قالب گشایش اعتبار و حواله ارزی در خراسان رضوی ارائه شد که نقش بسزایی در کنترل بازار ارز استان داشته است.

وی در ادامه، تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی مردم را از دیگر برنامه های مهم مدیریت استان اعلام و بیان کرد: در این چارچوب برنامه های تنظیمی با جدیت در سطح استان در دست اجرا و پیگیری است. در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در بازار کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، به شدت با متخلفان برخورد می شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استاندارای خراسان رضوی در همین چارچوب به خرید نهاده های دامی از کشورهای آسیای میانه اشاره و بیان کرد: هم اینک روزانه هشت تن گوشت گرم از استرالیا وارد بازار استان می شود و سعی می شود این رقم به روزانه ۲۰ تن برسد. این واردات باعث کاهش ۹ درصدی قیمت گوشت در خراسان رضوی شده است.

وی به خرید دانه های روغنی و ذخیره سازی کالاهای اساسی مورد نیاز مردم اشاره و بیان کرد: ۸۰ هزار تن شکر برای مصرف مردم در خراسان رضوی ذخیره شده است.
رسولیان در ادامه همچنین به افزایش ۱۴ درصدی صادرات از بازراچه های مرزی خراسان اشاره و بیان کرد: بازارچه مرزی دوغارون یکی از فعالترین معبرهای اقتصادی استان می باشد. صادرات کالا از این منطقه از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۶درصد به لحاظ ارزشی رشد داشته است.ارسال نظر


آخرین خبرها