کد خبر: 32422 | زمان مخابره: ۱۳:۵۵:۱۹ - یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 137 بازدید | |

سهم ۶ میلیارد دلاری صادرات به عراق را حفظ کرده‌‌ایم/عراق و سوریه دو پتانسیل صادراتی ایران هستند

قائم‌مقام سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه عراق و سوریه دو پتانسیل صادراتی برای ایران محسوب می‌شوند، گفت: در سال‌های اخیر سهم ۶ میلیارد دلاری صادرات به عراق را حفظ کرده‌ایم.

محمدرضا مودودی در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، در مورد تجارت ایران و عراق گفت: وضعیت تجارت ما با عراق قابل قبول است، رابطه تجاری ایران با عراق در سال‌های مختلف تقریبا ثابت بوده و این ثبات در شرایطی است که تقریبا عراق دارای شرایط ثابت نبوده است.

قائم‌مقام سازمان توسعه تجارت افزود: عدم ثبات شرایط در عراق باعث شد که حتی سهم صادرات ترکیه به عراق به عنوان یکی از صادرکنندگان اصلی به عراق تا یک سوم کاهش یابد، ولی ایران همچنان سهم صادرات خود را در این کشور ثابت نگه داشته است. 

وی با بیان اینکه پتانسیل صادرات به عراق به خصوص بعد از خروج داعش و فروکش کردن جنگ‌های داخلی افزایش یافته است، گفت: اگر چه در سال‌های اخیر ما سهم صادرات ۶ میلیارد دلاری به بازار عراق را حفظ کرده‌ایم، اما این کشور ظرفیت‌های فراوانی برای اجرای پروژه‌های زیرساختی و ساخت و ساز دارد. 

مودودی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر با توجه به قدرت سیاسی، ایران سهم به سزایی در برگشتن آرامش به عراق و سوریه داشته است، گفت: اکنون وقت آن رسیده تا حضور اقتصادی خود ر ا در عراق بیشتر کرده و در سوریه هم به فعالیت اقتصادی بپردازیم. 

وی افزود: دو کشور عراق و سوریه مستعد هستند، تا از ظرفیت‌های صادراتی ایران استفاده کنند. ارسال نظر


آخرین خبرها