کد خبر: 32439 | زمان مخابره: ۱۳:۲۴:۴۳ - چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 109 بازدید | |

سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیون دلاری در شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی گفت: هم‌اکنون ۴۰ طرح صنعتی با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار در شهرک‌های صنعتی استان فعال هستند.

به گزارش ایسنا، «مسعود مهدی‌زاده مقدم» در خصوص سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیون دلاری در شهرک صنعتی استان اظهار کرد: هم‌اکنون ۴۰ طرح صنعتی با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار در شهرک‌های صنعتی استان فعال هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۳۶ طرح صنعتی به بهره‌برداری رسیده و ۴ طرح در مرحله ساخت و ساز با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی گفت: با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در طرح‌ها و واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی استان زمینه اشتغال ۲۷۰۰ نفر فراهم شده است.

مهدی‌زاده به حضور و مشارکت ۱۴ سرمایه‌گذار خارجی در دو شهرک صنعتی طوس و کاویان اشاره کرد و افزود: این دو شهرک بیشترین میزان سرمایه‌گذاری خارجی در بین شهرک‌های صنعتی استان خراسان‌رضوی را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرک‌های صنعتی مشهد و خیام نیز به ترتیب ۵ و ۴ سرمایه‌گذار خارجی در طرح‌ها و واحدهای صنعتی به فعالیت می‌پردازند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان‌رضوی اظهار کرد: سرمایه‌گذارانی از کشورهای افغانستان، چین، پاکستان، هلند، ایتالیا، انگلستان، ترکمنستان در طرح های تولیدی شهرک های صنعتی مشارکت دارند.

مهدی‌زاده با بیان این‌که بیشترین میزان سرمایه‌گذاری خارجی در شهرک‌های صنعتی استان به لحاظ کمی را متعلق به سرمایه‌گذاران افغانستان بوده، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران این کشور در ۲۵ طرح تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان مشارکت داشته‌اند.

وی سرمایه‌گذاران چین، پاکستان را هم به ترتیب در ردیف کشورهای بعدی در میزان مشارکت به لحاظ کمی در شهرک‌های صنعتی استان خراسان‌رضوی اعلام کرد.ارسال نظر


آخرین خبرها