کد خبر: 32446 | زمان مخابره: ۱۳:۴۲:۲۰ - چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 162 بازدید | |

نخستین مجوز سه ساله کار برای سرمایه‌گذار خارجی در استان صادر شد

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی از صدور نخستین مجوز سه ساله کار برای سرمایه‌گذار خارجی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی در این زمینه با بیان اینکه صدور این مجوز در استان بی‌سابقه است، اظهار کرد: یکی از مشکلات پیش‌ روی سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه  افغانستانی عدم تطابق بین مدت زمان تمدید جواز کار و مدت زمان اقامت بود.

وی ادامه داد: تاکنون پروانه کار برای سرمایه‌گذار خارجی حداکثر یک ساله صادر می‌شد که با توجه به اینکه صدور مجوز اقامت برای سرمایه‌گذاران ۳ ساله بود تلاش شد این مشکل در همان ابتدای حضور سرمایه‌گذاری و دریافت مجوز اقامت حل شود. 

 مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از این پس سرمایه‌گذاران طبق مدت زمان اقامت خود می‌توانند جواز کار دریافت نمایند.

میرشاهی خاطرنشان کرد: از دیگر مواردی که با پیگیری‌های انجام شده در استان حل شده تمدید دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی مطابق با سوابق بیمه‌ای است. 

وی تاکید کرد: با توجه به رسالت این دفتر در شناسایی و رفع مشکلات سرمایه‌گذاران خارجی از ابتدای سال جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران و دستگاه‌های اجرایی برگزار شده است.

 مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی استانداری خراسان رضوی افزود: امید است با همکاری نیروی‌ انتظامی مشکلات پیش روی گذرنامه و گواهی‌نامه رانندگی به ویژه برای سرمایه‌گذاران افغانستانی نیز به زودی مرتفع گردد.

میرشاهی بیان کرد: بنا بر آمادگی دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذارای استانداری برای پیگیری حل مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری استان از کلیه سرمایه‌گذاران خواستاریم تا نسبت به انعکاس مشکلات خود به دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری جهت پیگیری اقدام نمایند.ارسال نظر


آخرین خبرها