کد خبر: 32477 | زمان مخابره: ۱۳:۵۷:۵۹ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 87 بازدید | |

تصمیم جدید ارزی وزارت صنعت برای واردات

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: وزارتخانه‌های  مرتبط با موضوع تولید و مصرف موظفند تقاضای ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی را بررسی و اولویت‌بندی کنند.خسروتاج در گفت‌وگو با فارس درباره دلایل توقف ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی گفت: وزارتخانه‌های اصلی مرتبط با موضوع تولید و مصرف موظف شده‌اند، تقاضاهای آمده به سیستم بانکی را بررسی و اولویت‌ بندی کنند.

وی افزود: بنابراین اولویت‌های وارداتی را که عمدتا بر تامین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات بیمارستانی، مواد اولیه واحدهای تولیدی و ماشین آلات تاکید دارد، با بررسی تقاضاها تعیین و از طریق سیستمی به شبکه بانکی برای اختصاص ارز اعلام کنند.

شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد

در همین حال ایسنا گزارش داد که روند تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان کالا تغییر کرده و از این به بعد به جای بانک عامل دفاتر تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان مرجع تصمیم‌گیری درباره تخصیص ارز به واردکنندگان براساس اولویت عمل می‌کنند.

در این زمینه دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه، دفتر صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات، دفتر صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، دفتر صنایع برق و الکترونیک و دفتر صنایع معدنی به عنوان دفاتر زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان صادرکننده مجوز برای تخصیص ارز دولتی تعیین شدند.

از سوی دیگر، یک منبع آگاه در سازمان توسعه تجارت ایران از توقف ثبت سفارش واردات کالا با ارز رسمی به دستور وزیر صنعت خبر داد.ارسال نظر


آخرین خبرها