کد خبر: 32734 | زمان مخابره: ۱۲:۲۱:۰۸ - سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 106 بازدید | |

صنایع کوچک خراسان رضوی ۴۰ میلیون دلار کالا صادر کردند

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: صنایع کوچک این استان سال گذشته به کمک شرکت های مدیریت صادرات ۴۰ میلیون دلار کالا صادر کردند.

مسعود مهدی زاده مقدم روز یکشنبه به مناسبت روز ملی حمایت از صنایع کوچک طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال گذشته تاکنون پنج شرکت مدیریت صادرات در شهرک های صنعتی این استان راه اندازی شده که از حامیان واحدهای صنعتی و تولیدی به شمار می روند.
وی اظهار داشت: این شرکت ها نقش مهمی در توسعه صادرات و ورود به بازار‌های جدید صادراتی ایفا می‌ کنند و برای واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط اثرگذاری فراوان دارند.

وی با اشاره به دیگر حمایت های شرکت شهرک های صنعتی از صنایع کوچک گفت: این شرکت با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس تهران مبادرت به ایجاد دفتر فن بازار به منظور انتقال و ارتقای تکنولوژی صنایع در حوالی مشهد کرده است.

مهدی زاده مقدم از تسهیل ارتباط بین کارفرمایان و پیمانکاران با هدف توسعه بازارهای داخلی و خارجی خبر داد و افزود: ایجاد مرکز یا دفتر غیرانتفاعی برای برقراری ارتباط بین پیمانکاران اصلی و فرعی توسط سازمان های دولتی یا تشکل های بخش خصوصی از راهکارهایی است که می تواند در تولید و ارتقای محصولات صنعتی موثر باشد.

وی اظهار داشت: مهمترین ماموریت های این مرکز شناسایی، ایجاد و توسعه بازار، تسهیل ارتباطات کارفرمایان و پیمانکاران و توسعه فرآیند پیمان سپاری، ارتقا و توانمندسازی پیمانکاران صنعتی، الگوبرداری از نحوه فعالیت بنگاههای صنعتی کوچک و مناسب با کلاس جهانی برای افزایش توان رقابتی بنگاههای داخلی است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌ های صنعتی خراسان رضوی گفت: این شرکت در راستای حمایت از واحدهای صنعتی خرد، کوچک و متوسط، بازدید از نمایشگاه های داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده و برای حضور واحد های صنعتی در نمایشگاه های خارجی حمایت مادی و معنوی در نظر گرفته است.
وی افزود: تورهای صنعتی نیز با هدف آشنا سازی فعالان تولیدی وصنعتی استان با امور اقتصادی توسط این شرکت راه اندازی شده تا صاحبان صنایع کوچک با جدیدترین فناوری های بخش صنعت و تجربیات نوین آشنا شوند.

وی برگزاری آموزش های مهارتی، مدیریتی و کارآفرینی را از دیگر اقدامات برای حمایت از صاحبان صنایع در خراسان رضوی برشمرد و اظهار داشت: دوره های آموزشی با سرفصل های مدیریتی، مهارتی و کارآفرینی با حمایت مالی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی ویژه صاحبان صنایع در حال برگزاری است.
مهدی زاده مقدم با اشاره به اقدامات این شرکت برای احیای واحدهای تعطیل شده گفت: واحد‌های صنعتی به اقتضای شرایط اقتصادی خاصی که حاکم است، نیاز به مشاوره دارند که در این زمینه مشاوران به شهرک‌ های صنعتی مراجعه نموده و با واحد‌های صنعتی قرارداد‌های لازم برای مشاوره منعقد می کنند و راهکار‌های مناسب به آنها ارائه می‌ دهند.

وی افزود: قرارداد سه جانبه ای بین شهرک ‌های صنعتی و کلینیک مشاوره ‌ای و واحد صنعتی بسته می‌ شود که بخشی از هزینه‌ آن را شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی پرداخت می کند.

وی اظهار داشت: در این راستا ۶۳ واحد صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان که دچار رکود و تعطیلی شده بود با ارائه خدمات و کمک های مشاوره ای به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش ایرنا، ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در خراسان رضوی وجود دارد که ۳۸ فقره آن فعال است. همچنین ۴۳ درصد از صنایع فعال، ۴۹ درصد اشتغال صنعتی و ۳۰ درصد سرمایه گذاری صنعتی خراسان رضوی در شهرکها و نواحی صنعتی این استان مستقر است.
پنج هزار و ۳۵۲ هکتار از مساحت شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی به عملیات صنعتی اختصاص دارد که 
از این مقدار تاکنون سه هزار و ۵۶۱ هکتار برای ایجاد واحدهای صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است.ارسال نظر


آخرین خبرها