کد خبر: 33232 | زمان مخابره: ۱۲:۵۸:۳۱ - شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 116 بازدید | |

نمایشگاه مشترک ایران و افغانستان در هرات برپا شد

 سیزدهمین نمایشگاه مشترک جمهوری اسلامی ایران و افغانستان امروز با حضور مسئولان محلی ۲ کشور در شهر هرات افغانستان برپا شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی درباره این نمایشگاه گفت: در این رویداد اقتصادی ۳۰ شرکت اقتصادی از ایران و ۱۰ شرکت اقتصادی از افغانستان دستاوردها و تولیدات خود را در معرض بازدید عموم قرار داده اند.

قربان میرزایی افزود: زمینه فعالیت این شرکتها مصالح ساختمانی، آهن آلات، فولاد، مواد غذایی، صنایع تبدیلی، لوازم خانگی، ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، دام و طیور است.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه تا دهم آبان ماه در تالار آسمان شهر هرات دایر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در حاشیه برپایی این نمایشگاه در دیدار خود با والی و مسئولان اقتصادی هرات هم گفت: با تصویب قوانین جدید، روند سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران تسهیل شده است.

میرزایی افزود: با توجه به قانون سرمایه گذاری در ایران، تسهیلات جدید برای سرمایه گذاران و تجار خارجی فراهم شده که بر اساس آن می توان به راحتی در ایران سرمایه گذاری کرد.

وی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و سیاسی ایران و افغانستان از جمله دین، فرهنگ، زبان و مرز طولانی اظهار داشت: دو طرف دارای مزیت های رو به رشد در همه زمینه های اقتصادی هستند که باید در زمینه تقویت مناسبات دو کشور از آنها بهره برد.

در این دیدار مشکلات تجارت، سرمایه گذاری و حوزه حمل و نقل، نحوه فعالیت بانک ها و نقل و انتقال پول تجار، تسهیلات جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تکمیل و بهره برداری راه آهن خواف به هرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.ارسال نظر


آخرین خبرها