کد خبر: 33306 | زمان مخابره: ۱۱:۵۹:۴۹ - سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 122 بازدید | |

اشتغال در بخش صنعت خراسان رضوی بیش از ۵۰درصد افزایش یافت

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و اشتغالزایی در این بخش طی هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۵۳ درصد و ۵۲ درصد افزایش یافت.

ابراهیم ناصری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۲۴۰ پروانه بهره برداری در حوزه فلزات اساسی، کانی غیرفلزی، صنایع غذایی و آشامیدنی، لاستیک و پلاستیک و وسیله نقلیه موتوری با سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای پنج هزار و ۴۶۱ نفر در این استان صادر شد.

وی اظهار داشت: خراسان رضوی در هفت ماه امسال از نظر صدور پروانه های بهره برداری واحدهای صنعتی بعد از استان های هرمزگان و فارس، رتبه سوم را به دست آورد.

وی گفت: براساس گزارش سامانه بهین یاب، از ابتدای امسال تاکنون ۲۷ پروانه صنعتی در استان تعلیق شده که اغلب در زمینه مصالح ساختمانی، لوازم فلزی و تراشکاری است.

ناصری افزود: بسیاری از واحدهای تعلیق شده از قبل فعالیتی نداشتند و به دلیل جایگزین شدن واحد جدید مبادرت به ابطال پروانه کرده اند، ضمن اینکه نداشتن بازار فروش و به روزرسانی تولیدات از عمده دلایل تعطیلی این واحدها می باشد. 

وی اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون هشت هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به هزار و ۱۷۷ واحد تولیدی کوچک و متوسط در این استان پرداخت شده است.
وی گفت: در این مدت ۵۰۸ واحد تولیدی که اغلب دارای مشکلات بانکی بودند، سه هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند و ۶۵۲ واحد صنعتی نیز چهار هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال تسهیلات از بانکها دریافت نمودند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: ۱۷ واحد تولیدی نیز برای بازسازی و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید خود ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

وی اظهارداشت: در این فرآیند ۱۹ طرح نیمه تمام صنعتی در خراسان رضوی موفق به دریافت ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تکمیل خط تولید شدند.
پنج هزار و ۶۴۸ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۱۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۱۹۳ هزار و ۴۰۰ نفر در خراسان رضوی فعالیت دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها