کد خبر: 33494 | زمان مخابره: ۱۶:۱۸:۰۹ - شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 128 بازدید | |

بیکاری ۲۸۰ هزار نفر قطعه ساز/۴۰ جلسه بی‌حاصل با مسئولین کشور

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور با اشاره به ۴۰ جلسه قطعه سازان با مسئولین کشور برای حل مشکلات تولیدکنندگان این بخش در ۲ ماه گذشته، گفت: هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند و به زودی ۴۰۰ قطعه ساز بیکار خواهند شد.

آرش محبی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به اینکه علی رغم تمام پیگیری‌های انجمن قطعه سازان همگن تا این لحظه با وجود قول های مسئولین هیچ گشایشی برای رفع مشکلات قطعه سازان اعمال نشده است، اظهارداشت: در حال حاضر وضعیت قطعه سازان روز به روز بدتر شده و به زودی ۴۰۰ قطعه ساز بیکار خواهند شد.

وی با بیان اینکه با تعطیلی این افراد در مجموع تعداد بیکاران این صنعت به ۲۸۰ هزار نفر خواهد شد، افزود: در این شرایط  هر چه فریاد می‌زنیم هیچ کس به درد قطعه سازان توجهی نمی‌کند که این موضع بسیار نگران کننده است.

دبیر انجمن قطعه سازان همگن کشور، گفت: ظرف ۲ ماه اخیر بیش از ۴۰ جلسه مختلف در مجلس شورای  و دولت با حضور وزرای اقتصاد، صنعت، کار ، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم اما عملاً هیچ اتفاقی نیفتاده و گرد مرگ بر روی صنعت قطعه سازی پاشیده شده است.

محبی نژاد با اعلام اینکه حل مشکل قیمت قطعات، تأمین نقدینگی، مطالبات معوق و سرمایه در گردش به همراه تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی باید حل شود، تصریح کرد:  به تمام این مشکلات باید کاهش چشمگیر تیراژ خودرو را هم اضافه کرد. در حال حاضر تقریباً تولید در خودروسازان رو به توقف است و برنامه تولید روزانه ۶ هزار دستگاه خودرو به شدت افت کرده و هرگز به اهداف از پیش تعیین شده نخواهیم رسید.ارسال نظر


آخرین خبرها