کد خبر: 33544 | زمان مخابره: ۱۶:۴۰:۰۱ - شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 52 بازدید | |

وزیر تعاون بر کاهش فاصله دستمزد و خط فقر تاکید کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می کنیم افزایش حداقل حقوق و معیشت به گونه ای باشد که فاصله آن با خط فقر به صفر برسد و کارگران دغدغه معیشت نداشته باشند.

به گزارش ایرنا محمد شریعتمداری جمعه شب در نشست با نمایندگان تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونی های خراسان رضوی در مشهد افزود: در آستانه چهل سالگی انقلاب فشارهای اقتصادی و مشکلات معیشتی باعث ایجاد نارضایی هایی شده است و باید با برنامه ریزی مناسب در مسیر کاهش آن قدم برداریم.

وی ادامه داد: وزارت تعاون زیرمجموعه هایی همچون بانک رفاه و صندوق کارآفرینی امید را در اختیار دارد که با تکیه بر آن نیز می توان جدای از بخشنامه های دولتی برای توسعه هر منطقه اقدام کرد. ایجاد اشتغال از طریق صنایع دستی و ظرفیت های بومی هر منطقه و هم پوشانی آنها با استانهای اطراف هم باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: دولت گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات و پیگیری و حل آنها دارد.

عدم افزایش متناسب دستمزدها، تاکید بر حفظ اشتغال واحدهای تولیدی، اعتراض به واگذاری شرکتهای وابسته به ‘شستا’، عدم ارائه لیست کامل بیمه کارگران و حقوق واقعی آنها، همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله موضوعاتی بود که نمایندگان تشکلهای کارگری و کارفرمایی خراسان رضوی در دیدار با وزیر تعاون مطرح کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر دیروز وارد مشهد شد و بهره برداری از پروژه ارتقای هتلینگ بیمارستان ۱۷ شهریور، افتتاح سی.تی.اسکن بیمارستان فارابی، حضور در جشنواره خوشرویی و چند جلسه استانی و افتتاح مرکز خدمات دهی به معتادان از جمله برنامه های وی در این سفر بود.ارسال نظر


آخرین خبرها