کد خبر: 33912 | زمان مخابره: ۱۴:۳۱:۵۹ - یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 41 بازدید | |

معدنکاران خراسان رضوی هزار میلیارد ریال حقوق دولتی پرداخت کردند

 رئیس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی گفت: معدنکاران این استان در سال جاری یکهزار و سی میلیارد ریال حقوق دولتی پرداخت کردند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیر داشته و بیانگر افزایش تولید و بهره وری است.

حبیب الله ترشیزیان پنجشنبه شب در گردهمایی معدنی در سبزوار با بیان اینکه پرداخت حقوق دولتی معدنکاران خراسان رضوی سال گذشته ۷۰۰ میلیارد ریال بود افزود: معدنکاران استان همچنین امسال ۱۳۰ میلیارد ریال به اداره منابع طبیعی پرداخت کردند.
وی اظهار داشت: چون معدن متعلق به همه افراد جامعه است، معدنکاران بر اساس قانون و قیمت مواد معدنی موظف هستند همه ساله درصدی را با عنوان حقوق دولتی که مشابه مالیات است به دولت پرداخت کنند.
وی گفت: ۹۰۰ معدن دارای پروانه بهره برداری با اشتغال بیش از ۹ هزار نفر در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد ۱۲۰ معدن به علت شرایط اقتصادی، هزینه افزایش معدن کاری، سود تسهیلات بانکی و فراز و نشیب برخی فرآورهای معدنی تعطیل یا غیرفعال هستند. 
ترشیزیان افزود: سه هزار و ۱۲۰ متخصص نیز عضو نظام مهندسی معدن خراسان رضوی هستند که ۸۰۰ نفر پروانه اشتغال دارند و از نظر تجربه و تخصص به مرحله ارائه خدمات تخصصی رسیده اند.
وی با بیان اینکه جلوگیری از خام فروشی فراوردهای معدنی در خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: مهمترین معادن این استان سنگ آهن، مس، کرومیت، منگنز، خاک های صنعتی و سنگ های ساختمانی است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.ارسال نظر


آخرین خبرها