کد خبر: 33921 | زمان مخابره: ۱۲:۵۴:۱۰ - شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 22 بازدید | |

با امضای تفاهم نامه ؛ دانشگاه علوم پزشکی مشهد به باشگاه دانشگاهی خانه صنعت ، معدن و تجارت پیوست

به منظور برقراری ارتباط منظم سازمان یافته و بهره گیری از توانمندی های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی، آموزشی، مشاوره ای و فناوری ،تفاهم نامه مشترکی میان خانه صنعت و معدن خراسان رضوی با دانشگاه علوم پزشکی مشهد منعقد شد.

 این تفاهم نامه میان دکتر محمدرضا دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مهندس حسن حسینی رییس خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی در راستای همکاری متقابل در زمینه های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی با در نظر گرفتن تمامی منابع و امکانات هر دو سازمان  اعم از فنی، تولیدی، نیروی انسانی و اطلاعات، تجربه و تخصص منعقد شده است.

به همین منظور باشگاه دانشگاهی خانه صنعت و معدن و تجارت خراسان رضوی بر  اساس اهداف کلان مشترک با عضویت دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاسیس می شود.

تاسیس باشگاه دانشگاهی خانه صنعت ومعدن، تبادل دانش و تجربیات طرفین، بهره مندی طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل توان فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای، ارتباطات بین المللی، و داده های قابل استفاده در پژوهش و تحقیق، بومی سازی و یا انتقال فناوری های مرتبط با نیازهای طرفین، حمایت از ایده های نو و تاسیس شرکت های دانش بنیان، بکارگیری توان مجموعه های فناور مرکز رشد، حمایت از طرح تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویی و همکاری در برگزاری همایش های مشترک از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: گسترش همکاری های مشترک میان دانشگاه و صنعت  به طور حتم موجب گسترش اجرای پروژه های بنیادی در راستای تامین نیاز جامعه و خودکفایی کشور می شود.

دکتر محمد رضا دارابی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر، حرکت به سمت دانشگاه های نسل سه و کارآفرین در وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفته است و به طور حتم ارتباط میان دانشگاه و صنعت می تواند زمینه ساز تحقق این هدف باشد.

وی با تاکید بر اینکه یک پزشک و جراح برای ارائه خدمات درمانی به ابزار و تکنولوژی نیازمند است تا بتواند خدمات شایسته ای را به بیمار ارائه دهد اظهار کرد: در حال حاضر ارتباط متقابل میان دانشگاه و صنعت در کشورهای پیشرفته دنیا به شکل ملموسی ایجاد شده است و باید در کشور نیز این موضوع محقق شود تا بتوانیم تولید مواد و تجهیزات پزشکی را در کشور به مرحله خودکفایی برسانیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد داروهای مورد نیاز در کشور تولید می شود و ده درصد از خارج از کشور تامین می شود اظهار کرد: سالانه برای تامین ده درصد از داروهای مورد نیاز کشور، منابع زیادی هدر می رود و با توجه به ظرفیت های نیروی انسانی و افزایش ارتباط با صنعت می توان در حوزه خودکفایی داروهایی استراتژیک نیز گام برداشت.

در این مراسم مهندس حسن حسینی رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت هم در سخنانی گفت : با ایجاد باشگاه دانشگاهی به دنبال پیوند عمیق صنعت و دانشگاه هستیم .

وی با بیان اینکه خروجی برخی از دانشگاهها متناسب با بازار کار نیست گفت : امیدواریم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شاهد اتفاقات خوب در حوزه صنایع پزشکی باشیم .

 ارسال نظر


آخرین خبرها