کد خبر: 5632 | زمان مخابره: ۱۵:۰۵:۲۲ - دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 508 بازدید | |

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خواستار شد ؛ ایجاد نهضت ارزانی در جامعه با تکمیل ظرفیت ۷۰ درصدی واحدهای صنعتی

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خواستار تکمیل ظرفیت کارخانه ها برای ایجاد موج  ارزانی کالاهای ایرانی  در جامعه شد.
مهندس حسن حسینی با بیان این که در حال حاضر۷۰ درصد ظرفیت  برخی از کارخانه ها به دلایل مختلف خاک می خورد، افزود:هر چند که این رقم در برخی از صنایع به ۴۰ تا ۵۰ درصد تقلیل یافته است ، اما همچنان خالی ماندن ظرفیت واحدهای تولیدی یک چالش اساسی به شمار می اید .
وی گفت :تکمیل ظرفیت واحدهای صنعتی علاوه بر ایجاد اشتغال، کمک شایانی به کاهش قیمت تمام شده  در کارخانه ها  و در نتیجه ایجاد نهضت  ارزانی در جامعه خواهد کرد.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان این که بخشی از گرانی های موجود در جامعه مربوط با خالی بودن ظرفیت  واحدهای صنعتی است ،ادامه داد: تکمیل ظرفیت واحدهای صنعتی به عنوان یک راهبرد بایستی در دستور کار برنامه ریزان کشور و بویژه وزارت صنعت ، معدن و تجارت قرار گیرد.چراکه این معضل باعث هدر رفتن سرمایه های بخش خصوصی و نیز کاهش انگیزه های سرمایه گذاری شده است .
حسینی با اشاره به پتانسیلهای صنعتی استان تاکید کرد: برای حمایت از تولید ملی بایستی در گام نخست واردات را مدیریت و در گامهای بعدی با بهبود فضای کسب و کار برای رفع موانع تولید همت نمود.
وی با تاکید برایجاد رقابت میان واحدهای صنعتی اضافه کرد : خوشبختانه در استان با تعاملی که میان بخش های مختلف وجود دارد ، بستر مناسب برای توسعه صنعت و تولید فراهم است اما این امر نیازمند حمایت همه دستگاهها است.ارسال نظر


آخرین خبرها