کد خبر: 8230 | زمان مخابره: ۱۲:۳۶:۳۲ - یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 676 بازدید | |

استاندار خراسان رضوی: توسعه مناطق ویژه و آزاد تجاری و صنعتی از جمله سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است

استاندار خراسان رضوی گفت: توسعه مناطق ویژه و آزاد تجاری و صنعتی از جمله سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی است.

محمدحسین فروزان مهر در جلسه ای که با حضور مشاور هماهنگی امور مناطق ویژه کشور برگزار شد با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت:خراسان رضوی ظرفیت های فراوانی در حوزه ترانزیت کالا و قرار گرفتن در شاهراه ارتباطی بین المللی دارد

وی گفت:هم اکنون ایجاد مناطق ویژه اقتصادی قوچان، درگز، سبزوار، کاشمر، گناباد و خواف در حال پیگیری است و دو منطقه ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون نیز فعال می باشد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی سرخس بر اساس مصوبه دولت باید به منطقه آزاد تجاری و صنعتی شمال شرق کشور ارتقا یابد، افزود: زیرساخت های این منطقه با سرمایه گذاری آستان قدس رضوی فراهم شده است.

فروزان مهر گفت:استعدادهای فراوان منطقه، زمینه را برای توسعه هر چه بهتر اقتصاد استان، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار را فراهم کرده است .

رییس ستاد پیگری ویژه طرح های مهم و محرک توسعه خراسان رضوی به مزایای مناطق صنعتی و تجاری اشاره کرد و افزود: معافیت های ۱۵ ساله مالیاتی، بیمه ای، سود و عوارض گمرکی، تسهیلات ارزی و تسهیل در روند صادرات و واردات از جمله این مزیت ها به شمار می رود.

استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش به یکی دیگر از مصوبات دولت در خصوص ایجاد بازار مشترک اسلامی اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های مشهد و زیرساخت های موجود حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی بهترین مکان برای ایجاد این بازار مشهد مقدس می باشد.ارسال نظر


آخرین خبرها