کد خبر: 8641 | زمان مخابره: ۱۴:۱۵:۳۰ - پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 505 بازدید | |

فراکسیون کارگری مجلس درباره حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۳ اعلام نظر می‌کند

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت که جلسه این فراکسیون برای اعلام نظر در مورد تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۳ هفته آینده برگزار می‌شود.

علیرضا محجوب با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران، گفت: ماده ۴۱ قانون کار شاخص‌های تعیین حداقل دستمزد را مشخص کرده است. یکی از این شاخصه‌ها تورم است که حتی می‌شود دستمزد را بر اساس آن به صورت منطقه‌ای تعیین کرد و شاخصه دیگر این است که تعیین حداقل دستمزد بدون در نظر گرفتن توانایی، بهره‌وری یا کار افراد و بر اساس نیاز آنها یعنی سبد حداقل هزینه‌ کارگری باشد.

دبیرکل خانه کارگر یادآور شد: تعیین دستمزد بر اساس سبد حداقل هزینه کارگری به این معنی است که دستمزد افراد به گونه‌ای تعیین شود که بتوان هزینه یک خانوار حدودا چهار نفری را با آن تامین کرد و حداقل کالری مصرفی حداقل مسکن، حداقل پوشاک و هزینه‌های سوخت و حمل و نقل را در آن در نظر گرفت.

محجوب اضافه کرد:‌ فراکسیون کارگری مجلس هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد و رقم مورد نظر خود برای حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۳ را بر اساس هزینه‌های واقعی خانوار اعلام خواهد کرد.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در سال گذشته فراکسیون کارگری مجلس بیش از ۹۰۰ هزار تومان برای حداقل دستمزد کارگران را اعلام کرد اما شورای عالی کار نصف این رقم را مصوب کرد.

 جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران روز گذشته تشکیل شد و قرار است تا پایان سال این شورا به تصمیم مشخصی در مورد دستمزد کارگران در سال ۹۳ دست یابد.ارسال نظر


آخرین خبرها